SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Biraz vicdan!

25 Haziran 2015

BUGÜN yapılacak olan Futbol Federasyonu genel kurulunda, daha önceki dönemlerde çok kez yaşanmış olan çadır tiyatrosu yine sahneye konulmaya çalışılıyor. Malumların sahibi oldukları yazılı ve görselmedya üzerinden taraflı vemaksatlı haberler yapılarak gündemdeğiştirilmek isteniyor.

Değerli okuyucularımbildiğiniz üzere, onlar için ülke futbolunun itibarı, saygınlığı ve geleceğinden çok kendi hükümranlıkları önemli. Gerisi ise sadece bir masaldan ibaret. O yüzden Genel kurul delegeleri sandık başına gittiklerindemevcut federasyonun yanlışlarını yanlarına kar bırakmamalıdırlar.

Mesela nelerimi? ;

-Acemice uygulanan, daha doğrusu uygulanamayan passolig sayesinde seyircilerin terk ettiği tribünleri, -Hangi kritere göre verildiği ya da ertelendiği belli olmayan cezaları, -Kulüp rengi ve kişilere göre yapılan keyfi uygulamaları, -Faroe Adaları ile aynı torbada olmanın bile normal karşılandığı birmilli takım başarısını !!! -Haftalık çekilen sayısal loto gibi, senelik değişen plansız yabancı oyuncu sayısını, -Sezon içinde yaşanmış olan çifte standart hakemkararlarını ve skandal yönetimlerini,

Bunlar sadece başlıcaları, daha aklımızda olup da buralara sığdıramayacağımız onlarcası var. Tüm bunların üstünü ne ile kapatıp delege önüne sunacaklar merak ediyorum doğrusu. Yoksa yine etrafı yaldızlanmış balon vaatlermi sunacaklar? Günümüze kadar hiçbir zaman birlik olduklarını göremediğimiz, kulüpler birliği yönetiminin zamansız, aceleci ve manidar tavrı ise işin bir başka acı tarafı. Yaptıkları “sözde destek” açıklamaları ile aslında Türk futbolunun altının oyulmasına çanak tutuyorlar.

Demokratik ve adil koşullarda kazanamayacaklarını anlayanlar seçimiçin delegeleri, korku ve biat kültürü ile sindirmeye çalışıyorlar. Siyasi baskılarla özgürlükleri kısıtlanan vicdan sahibi delegeler; işte sizin için yeni fırsat zamanı. Sağduyulu davranıp özgür iradeniz ile hareket ederek futbolun geleceğini kurtarabilirsiniz. Aksi takdirde batan geminin içinde sizde gidersiniz..

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek