SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig ekiplerinden Altınordu, yeni sezon hazırlıklarına başladı.

Selçuk-Efes Tesisleri’nde teknik direktör Hüseyin Eroğlu yönetiminde yapılan antrenmana, yeni transferler de dahil tam kadro katıldı.

Antrenmanı izleyen kulüp başkanı Seyit Mehmet Özkan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, takımın iskeletini değiştirmediklerini, 3 transferle takıma güç katmaya çalıştıklarını belirtti.

Yabancı uyruklu futbolcu oynatmama kararlarını sürdürdüklerini kaydeden Özkan, şunları kaydetti:

Rakiplerimiz 5 yabancı hakkını kullanmak isteyeceklerdir. Biz de bu toprakların çocuklarından gerçek profesyonel futbolcular yetiştirmek misyonuyla kurulan bir kulüp olduğumuz için yabancı uyruklu futbolcu oynatmamaya devam edeceğiz. Tabii bu bizim için dezavantaj gibi görünüyor. Bu dezavantajı çok çalışarak, daha çok kenetlenerek aşacağız. Bu toprakların çocuklarına da imkan sağlandığında, çok önemli, sürdürülebilir başarılar elde edebileceklerini ispat etmek için de bu dezavantajı avantaja çevirmek istiyoruz.

Teknik direktör Hüseyin Eroğlu ise yeni sezonda rakiplerinin çok güçlü olacağını belirterek, “Bunun için çok güçlü hazırlanmamız gerekiyor. Takımdaki futbolcuların yüzde 90’ını duruyor. Bu sezon aramıza 3 yeni futbolcu geldi. Antrenmanlarla tempomuzu yüksek tutmaya çalışacağız. Özellikle teknik ve taktik antrenmanlar yaparak performansımızı yükseltmemiz gerekiyor” diye konuştu.