SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Algıya aldanma!

25 Haziran 2015

YAKLAŞIK 20 gün önce Galatasaray'ın ellerinde kalkan iki kupa vardı. Lig şampiyonluğu zorlu bir maraton sonucunda gelmiş, göğüslere gururla 4. yıldız eklenmişti. Yeni yönetim işbaşında; camia kenetlenmiş her Galatasaraylı sokakta gururla dolaşıp bayrağını taşıyordu.

Ta ki futbol; transfer sezonunu açana kadar. Kamuoyu beklentileri, ezeli rakibinin medyayı süsleyen yıldız isimleri ve pahalı ürün haberleri sarı-kırmızılı dünyayı gereksiz bir karamsarlığa itti. 3 hafta öncesinin çifte kupalı şampiyonu şimdi yerden yere vuruluyor. Ancak sosyal medyada uçuşan isimler,dakikada biten transferler futbolun gerçekleri ile örtüşmüyor.

GALATASARAY'DA futbol yönetimi hazırlıklarını şampiyonlar ligi için yapıyor. Önerilen oyuncular titizlikle inceleniyor. Florya'da mesai 24 saat sürüyor. Teknik heyetin verdiği rapor doğrultusunda çalışmalar yapılıyor. Başta da belirttim, bu ekip sezonu 2 kupayla kapadı. ANCAK tabi ki eksikleri var. Ama şunu da unutmayalım güçlü bir iskeleti de var. Savunması, orta sahası ve hücum hattı 4 sezondur ligi domine eden takım. Mevcut yapının üzerine, nokta bölgelere doğru takviyelerle daha güçlü bir Galatasaray oluşturulacağı kesin. Kimse merak etmesin bu takviyeler içinde mutlaka yıldızlar da olacak. Takımın yedek kulübesinde, oyuna girdiğinde katkısı yüksek olacak oyuncular tercih edilecek. Tabi ki bu transferler de bir günden diğer güne gerçekleştirilecek operasyonlar değil. Titiz çalışma gerekiyor.

VE tabi ki herşeyden önemlisi ekonomi. Galatasaray'da mevcut yönetim seçilir seçilmez iki şampiyonluğu kucağında buldu. Ama mutfakta kazanı kaynatacak ekonomi zor dönüyor. Bakın daha dün Başkan Yarsuvat bir gerçeğin altını nasıl da doğru ve açık çizdi: “Yöneticiler uyanmalı. Yoksa çilek aldık, şeftali aldık demekle kulüpler batıyor” derken, geçen yıl sonu seçildiğinde nasıl bir kulüp aldığını tekrar vurgulamış oldu. Zaten Başkan Özbek de kulübün ekonomisini seçilene kadar inceleme ve yapılandırma fırsatı buldu. Mutlaka bunun avantajını kullanacaktır. Kardeşi Mehmet Özbek'i de bir “danışman” sıfatıyla Florya'ya atadı . TABİİ ki, önemli ve yıldız diye nitelendirilecek transferlerden öncesinde Sabri'nin mukavele uzatması, Bilal'in imzası,kampa katılacak isimlere taraftarın denenmiş damgasını vurup soğuk bakması ortaya “Galatasaray ne yapıyor?” sorularını bıraktı. Ama bu sorunun cevabını arayan taraftar bu algıyı yaratanların tuzağına düşmesin ve bu algıya yardımcı olmasın.Ve unutmasın ki emek verenler de bunun farkında.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek