SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kadınlar Hentbol Süper Lig takımlarından Zağnosspor, Hırvatistan’ın Podravka takımından Jelena Trifunovic’i transfer etti.

Zağnospor Kulübü Başkanı Haluk Selim, antrenör Kıvanç Özcan ile yardımcısı Sevinç Yüksel’in katıldığı görüşme sonrasında, 24 yaşındaki Trifunovic ile bir yıllık sözleşme imzalandı.

Trifunovic, kariyerine Türkiye’de devam etmek istediğini belirterek, “Zağnossporlu yöneticiler ve antrenörle uzun zamandır devam eden görüşmelerimiz vardı. Bu görüşmeler neticesinde Türkiye’ye çağrıldım ve Ankara’da buluştuk. Yeni sezonu sabırsızlıkla bekliyorum. Buraya şampiyonluk yaşamaya geldim” diye konuştu.

Haluk Selim ise yeni sezonda beklentiyi karşılayabilecek iyi bir kadro oluşturmak için çalıştıklarını vurgulayarak, “Jelena, Avrupa’nın önde gelen genç yıldızlarından biri. Mart ayında sakatlık geçirdi. O dönemi şimdi atlatmış. Yaptırdığımız sağlık kontrollerinde de herhangi bir soruna rastlanmadı. Takıma katkı sağlayacağını düşündüğümüz bir transfer. Tüm camiamıza hayırlı olsun” ifadesini kullandı.