SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ramos için ayrılık çanları

İspanyol spor gazeteleri, sözleşmesinin uzatılması için istediği maaşı alamayan Sergio Ramos'un Real Madrid'den ayrılabileceğini ileri sürdü.

Güncellenme: 12:54, 24/06/2015
Ramos için ayrılık çanları

İspanyol spor gazeteleri, Sergio Ramos’un 10 yıldır formasını giydiği Real Madrid’den ayrılmak üzere olduğunu ileri sürdü.

Marca gazetesi, Sergio Ramos ve Real Madrid arasındaki gerginlik için bugün “Savaş davulları” manşetini atarken, İspanyol futbolcunun, “Real Madrid’de kazandığı parayı az bulduğunu ve Real Madridliliğinden şüphe edildiğini” savundu.

Ramos’un Real Madrid ile sözleşmesinin 2017 yılı haziran ayında sona ereceği hatırlatılan haberde, mevcut durumda sezon başı 5,5 milyon avro kazanan İspanyol futbolcunun, 10 milyon avro istediği öne sürüldü.

Marca, Florentino Perez’in kulüp başkanı seçilmesinin ardından transfer ettiği ilk futbolcu olan ve 2 sezon önce Atletico Madrid’e karşı oynanan Şampiyonlar Ligi finalinde maçı uzatmalara götüren son saniye golünü atan Sergio Ramos’un, kariyerinin sonuna kadar Real Madrid’te oynamak istediğini ancak olası bir ayrılığın da üzücü olmamasını arzuladığını yazdı.

AS gazetesi de İngiltere’nin Manchester United kulübünün Sergio Ramos ile ilgilendiği iddiasını öne çıkardı. Manchester United’ın Sergio Ramos için Real Madrid’e kaleci De Gea ve 30 milyon avro teklif edeceği aktarılan haberde İngiliz takımının Ramos’a da sezon başına 12 milyon avro önereceği iddia edildi.

El Mundo Deportivo gazetesi da Sergio Ramos’un mevcut durumda Real Madrid’de en çok kazanan futbolcular listesinde 7. sırada olduğunu paylaşarak, “Takımda 6 futbolcu Sergio Ramos’dan daha fazla kazanıyor. Cristiano Ronaldo 17 milyon, Bale 11 milyon, Benzema 8 milyon, Casillas 7,5 milyon, James ve Kroos ise 6’şar milyon avro kazanıyor. Real Madrid, Sergio’ya sezon başına 7,5 milyon avro teklif etti ama İspanyol futbolcu net 10 milyon avro istiyor. Bu da brüt 20 milyon avroya denk geliyor” diye yazdı.