SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Maçın farkını hücum ribauntları belirledi’

Sırbistan'a elenerek Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda madalya şansını yitiren A Milli Kadın Basketbol Takımı'nda antrenör Ekrem Memnun, yenilgiyi yorumladı.

Güncellenme: 23:35, 24/06/2015
‘Maçın farkını hücum ribauntları belirledi’

A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ekrem Memnun, 2015 FIBA Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası çeyrek finalinde Sırbistan’a 75-63 yenildikleri maçta farkı hücum ribauntlarının belirlediğini söyledi.

Karşılaşmanın ardından düzenlediği basın toplantısında kısa bir açıklama yapan Memnun, rakipleri Sırbistan’ın kendilerinden daha hırslı mücadele ettiğini kaydederek, “Sırbistan’ın 19 hücum ribaundu vardı. Maçın farkını hücum ribauntları belirledi. Sırbistan’ı tebrik ediyorum” dedi.

Milli basketbolcu Olcay Çakır ise Sırbistan karşısında istedikleri oyunu sahaya yansıtamadıklarını dile getirerek, “Onlar hücum, biz ise savunma takımıyız. Rakibimiz istediği gibi hücum yapabildi. Savunmada istediğimiz oyunu ortaya koyamadık ve maçı da kaybettik” şeklinde konuştu.

MİLLİLERDE HEDEF BEŞİNCİLİK

Şampiyonada madalya şansını yitiren A Milli Takım, turnuvayı beşinci sırada bitirerek, olimpiyat elemelerine katılmak için mücadele edecek.

“Potanın Perileri”, oynayacağı 2 klasman maçını da kazanması halinde, Avrupa beşincisi olacak ve 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na katılmak için eleme karşılaşmaları oynamaya hak kazanacak.