SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Kardemir Karabükspor’un geçtiğimiz sezonun başında Eintracht Braunschweig’den transfer ettiği Domi Kumbela, Karadeniz ekibinin küme düşmesinin ardından bir yıl kaldığı Türkiye’den Almanya’ya geri döndü. Almanya 2. Ligi ekiplerinden Greuther Fürth’ün kadrosuna kattığı Kumbela, Bild’e eski takımını kızdıracak açıklamalarda bulundu.

Takımın başına sonradan geçen Teknik Direktör Yılmaz Vural ile ilgili konuşan Kumbela “Yeni teknik direktörümüz geldikten sonra haftada üç kez toplantı yapıyorduk. Bu toplantıların her biri en az bir saat sürüyordu. Bazen espri olsun diye kronometre tutuyorduk, bazı arkadaşlar toplantı esnasında uyuya kalıyordu. Toplantiların ardından iki saat de antrenman yapıyorduk” dedi.

Vural’ın gelmesi ile birlikte gol atmasının da imkansız hale geldiğini belirten forvet oyuncusu “Takımı öyle bir sistemle oynadık ki, gol atmam çok zorlaştı. Santraforlar topları orta saha oyuncularına hazırlamakla görevliydi, gol atmakla değil. Ayrıca daha çok kanatta oynadım, oysa merkezin oyuncusuyum” diyerek etkisiz performansının sorumlusu olarak eski teknik direktörünü gösterdi.

Takımda dinin etkili olmasının da Türkiye’ye uyum sağlamasına engel olduğunu belirten Kumbela “Din konusuna alışmak çok zordu. Saygım büyük ama soyunma odasında ibadet edilmesine daha önce hiç şahit olmamıştım. Cuma günleri tüm takım toplanıp, camiye gidiyordu” şeklinde konuştu.