SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Borussia Dortmund’da forma giyen Türk asıllı Alman milli oyuncu İlkay Gündoğan’ın Fransa’nın Paris Saint Germain (PSG) ekibinden aldığı transfer teklifini reddettiği öne sürüldü.

Alman basınında yer alan haberlere göre, PSG’nin İlkay’a yıllık 12 milyon avro ücret teklif ettiği belirtildi. Bayern Münih ya da İspanya’nın Barcelona takımına gitmek isteyen İlkay Gündoğan’ın Fransız ekibinin teklifini reddettiği kaydedildi.

Bayern Münih ve Barcelona’ya transferi gerçekleşmeyen tecrübeli oyuncunun menajeri İlhan Gündoğan, İlkay Gündoğan’ın Borussia Dortmund’da kalmasının bir opsiyon olarak görüldüğünü söyledi.

Borussia Dortmund’un menajeri Michael Zorc da bazı Borussia Dortmundlu taraftarın, İlkay’ın “paragöz” olduğu yönündeki iddialarına karşılık, “Her zaman İlkay ve ailesiyle temastaydım. Onların çok dürüst davrandıklarını söyleyebilirim” ifadesini kullandı.

Borussia Dortmund ile 2015-2016 sezonun sonuna kadar sözleşmesi bulunan tecrübeli oyuncu, bir süre önce sarı-siyahlı kulüp ile sözleşmesini uzatmayacağını açıklamıştı.

Bayern Münih, Manchester United ve Barcelona’nın İlkay Gündoğan ile ilgilendiği belirtilmiş, ancak oyuncunun yüksek ücret talep etmesinden dolayı transferin gerçekleşmediği iddia edilmişti.

Tecrübeli oyuncu ise bu iddialara sosyal paylaşım sitesinden yanıt vererek karşı çıkmış, geleceğiyle ilgili en kısa zamanda karar vereceğini belirtmişti.