SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de paranın rengi…

Fenerbahçe yönetimi daha önce Genel Kurul’dan yetki alarak sattığı kulübün hisseleri için 2016 yılında en az 100 milyon lira tahvil ödemesi yapacak.

Güncellenme: 09:19, 24/06/2015
Fenerbahçe’de paranın rengi…

amkspor.com / İrfan Yirmibeş

Transfer döneminin hızlı takımı F.Bahçe'nin harcamaları futbol kamuoyunda sıkça konuşuluyor.

Hem sarı-lacivertli taraftarlar hemde rakipleri, UEFA'nın kulüplere uyguladığı sıkı denetimin ardından “Değirmenin suyu nereden geliyor?” sorusunu sormaya başladı.

Başkan Aziz Yıldırım ve arkadaşları Şampiyonlar Ligi'ne ön eleme turundan başlayacak takımın kadrosunu güçlendirmek için 50milyon Euro'luk transfer bütçe ayırdı.

5 YILLIK ANLAŞMA

Bu tablonun ışığında yaptığımız araştırmalar sonucunda Fenerbahçe'nin önemli kaynaklar yarattığı ortaya çıktı. Sarı-lacivertli yönetim ‘1 Milyon Üye Projesi' kapsamında kulübün kasasına giren 120 milyon TL'yi harcama kararı aldı. Buna bağlı olarak Şükrü Saracoğlu Stadı'nın isim hakkı satılıyor. Bir uzakdoğu ülkesinin dünya çapındaki şirketiyle prensip anlaşmasına varıldı ve 5 yıllık reklam karşılığında 120 milyon dolar gelecek.

SORUN YOK

İşte bu ayrıntılar Fenerbahçe'nin transferdeki gücünü net bir şekilde ortaya koyuyor. Yönetim de transfer döneminde rakiplerine adeta gözdağı verererek birer birer bombaları patlatıyor.

Aynı zamanda UEFA kriterlerine uygun haraket ediliyor. Sonuç olarak 2016'da 100 milyon lira tahvil ödemesi yapacak olan Fenerbahçe'de çok tartışılan paranın rengi belli oldu.

Yayınlanma Tarihi:09:18,