SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Teknik direktör Şenol Güneş’le anlaştıktan sonra futbolda köklü bir değişikliğe giden Beşiktaş transfer için düğmeye bastı..

UEFA’nın finansal fair play kurallarına uygun davranmak isteyen siyah beyazlı yönetim, bonservis bedeli olmayan futbolcuları kadrosuna dahil etmek isterken, kadroda yer alan isimlere gelen transfer tekliflerini de değerlendirmeyi planlıyor.

Beşiktaş’ta en ciddi teklifin Demba Ba ile Ersan Gülüm’e geldiği belirtilirken, siyah beyazlı yönetim bu konudaki görüşmelerini de sürdürüyor.

Çin’in Shangai Shenhua kulübünün 3.5 milyon euro teklif ettiği Ersan Gülüm için Beşiktaş yönetiminin 4 milyon euro istediği ve son kararı teknik direktör Şenol Güneş’in vereceği öğrenildi.

Çin kulüplerinden ciddi teklifler alan Demba Ba’nın ise İngiltere’ye dönmeye sıcak baktığı ve satıştan alacağı yüzde 5’lik payı yükseltmeyi düşündüğü öğrenildi.

Futbolda yaşanan değişimin ardından teknik direktör Şenol Güneş gününün büyük bir bölümünü Nevzat Demir Tesisleri’nde geçiriyor ve eski teknik direktör Slaven Bilic’in bıraktığı raporlarla analizleri inceliyor.

Şenol Güneş’in sağlık ekibinden, yemek menüsüne kadar bir çok değişikliğe gideceği ve özellikle sakatlık probleminin önüne geçmeyi düşündüğü öğrenildi.

Futbolcuların geçtiğimiz yıl hangi sakatlıkları geçirdiğini inceleyen tecrübeli teknik adamın, saha değişikliğinden sonra antrenman sistemini de değiştirme konusunda planlamalar yaptığı belirtiliyor.

Ligtv