SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milliyet’te yer alan habere göre, Lokomotif Moskova'da forma giyen golcü bir yıl kiralanacak. Rus kulübüne 800 bin Euro, oyuncuya da 1.2 milyon Euro verilecek. 25 yaşındaki Senegalli golcü için sarı-kırmızılılar, Rus ekibi Lokomotif Moskova ile aradaki pürüzleri ortadan kaldırdı.

Cimbom, Niasse için Lokomotif Moskova ile sürdürdüğü uzun pazarlıkların ardından kiralık formülünü kabul ettirdi. Buna göre taraflar, Niasse'nin kiralanması konusunda 800 bin Euro üzerinde uzlaştı. Galatasaray, golcü futbolcuya ise 1 sezon için 1.2 milyon Euro ödemeyi kabul etti.

SATIN ALMA OPSİYONLU Ancak sarı-kırmızılılar başka alternatiflerinin de bulunması nedeniyle Niasse'ı şimdilik bekletiyor. Diğer adayların durumunu da gözden geçirip ona göre bir yol izleyecek olan Galatasaray'ın, önümüzdeki günlerde golcüsünü açıklaması bekleniyor. Akhisar'a 250 bin euroya gelen ve Ruslar'a 4 milyon euroya satılan Niasse'yi kiralayacak olan sarı-kırmızılılar, oyuncunun sözleşmesine satın alma opsiyonunu da koyduracak. Bu rakamın da 4 milyon euro olacağı belirtildi.

GARANTİ VERMEDİ! Lokomotif Moskova Teknik Direktörü Igor Cherevchenko, Niasse ile ilgili bir açıklama yaptı. Cherevchenko, Niasse ile konuştuğunu belirterek, “Şu anda bizimle beraber, diğer oyuncuların da olduğu gibi… Ancak ona oynayacağına dair bir garanti veremem” ifadelerini kullandı.

haber-detay

Yayınlanma Tarihi:11:05,