SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Timsah Arena çimleniyor!

Bursaspor'un yeni sezon maçlarını oynayacağı ve Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Timsah Arena'da çalışmalar devam ederken, zeminin çimleme çalışmaları başladı.

Güncellenme: 12:17, 23/06/2015
Timsah Arena çimleniyor!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı bölümde bugün Timsah Arena’nın zeminine serilecek çimler kesildi.

50 santim genişliğinde ve 1 metre uzunluğunda kesilen yaklaşık 1 dönümlük alan sahurdan sonra Timsah Arena’ya taşındı ve sabahın erken saatlerinde ise Muhittin İpek ve ekibi tarafından yaklaşık 6 ay da Özlüce de güneşe ve gölgeye göre hesaplanan çimlerin zemine döşeme işlemi başladı.

Bursa Atatürk Stadı’nın zemini hazırlayan, aynı zamanda Timsah Arena’nın da sorumluluğunu üstelen Muhittin İpek, 6 ay önce zeminin aldığı güneşler hesaplanarak hazırlanan çimlerin arzulanan kıvama geldiğini açıkladı.

Muhittin İpek, Özlüce’de 8 dönümlük alana çim ektiklerini belirterek, “Timsah Arena’nın maç oynanacak ve yardımcı hakemlerin koşacağı bölümler yaklaşık 7 bin 700 metre kare. Biz Özlüce de 9 dönümlük alana çim ektik. Çimler montaja uygun duruma geldi. Buradan her gün bin metre karelik çim kesip, stada döşeyeceğiz. 8 veya 7 gün içerisinde çimlerin döşemesini bitirmek istiyoruz. Hatta gece de çalışmak için özel projektörler hazırladık” dedi.

1 AY SONRA MAÇ OYNANIR

Türkiye’nin en güzel zeminli stadı yapmak için büyük çaba harcadıklarını belirterek, “Çim zemini önceden hazırlamamış olsaydık, maçlar en az 6 ay sonra oynanacak duruma gelirdi. Ancak şimdi zeminin döşenmesinin ardından zemin 1 ay sonra maç oynamaya hazır hale gelecek. Yani Ağustos başında zeminde hiçbir sorun olmadan maç oynanacak” şeklinde konuştu.

EKSİKLER TAMAMLANIYOR

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, stadın ince işçiliklerinin tüm hızıyla devam ettiğini söyledi. Altepe, “Stadı çevreleyecek bloklar oluşturuldu. Şimdi sporcuların otobüslerinin stadı terk edecekleri bölümünün inşaatları devam ediyor. Sporseverlerin maça giriş yapacakları yerlerin imalatları devam ediyor. Şeref Tribünü koltuklarının montajı önümüzdeki hafta içerisinde başlayacak. Basın tribünü bitmek üzere” dedi.