SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilya futbolunun efsanevi isimlerinden Rivaldo, sahibi olduğu ve başkanlığını yaptığı kulüpte profesyonel futbola geri dönmeye hazırlanıyor.

2002 Dünya Kupası’nda Brezilya ile şampiyonluk yaşayan 43 yaşındaki Rivaldo 2014 yılının Mart ayında futbolu bıraktığını duyurmuştu ancak eski yıldız, başkanı olduğu Brezilya Serie B ekiplerinden Mogi Mirim ile antrenmalara başladığını duyurdu.

Kulübün resmi internet sitesine bir açıklama yapan Rivaldo, takımın 8 maçta topladığı 3 puanla son sırada yer aldığını belirtirken, “Çok düşündüm ve analizler yaptım. Sonuç olarak Mogi Mirim takımına katılarak futbola geri dönme kararı aldım. Takımla birlikte antrenmanlara çıkacağım ve tecrübemin de yardımıyla bu sıkıntılı durumdan kurtulacağız.” dedi.

“Bu kararımla takımımız için bir kez daha ailemi feda ettiğimi biliyorum.” diyen Rivaldo, şöyle devam etti: “Düzenli olarak oynamayacağım şu şartlarda elimden geldiğince oyunculara yardımcı olmaya çalışacağım. Profesyonel futbolu 15 ay önce bıraktım. Eğer dizim iyi olursa bazı maçlarda takıma yardımcı olacağım. Buna antrenmanlarda duruma göre karar veririm.”

74 kez Brezilya Milli Takımı forması giyen Rivaldo 34 gole imza atmıştı.

Goal