SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş'ın teknik patronu; Burak Yılmaz, Selçuk İnan, Ozan Tufan ve Volkan Şen gibi oyuncuları kendisinin vitrine çıkardığını hatırlattı, “Gökhan Töre mutlaka benimle bir yıl geçirmeli. Göreceksiniz daha iyi performans sergileyecek. Gelecek sezon iki katına satarsınız” ifadelerini kullandı.

Demba Ba başta olmak üzere takımdaki oyuncuların yarısı için ciddi teklifler alan Beşiktaş Yönetimi, Teknik Direktör Şenol Güneş'in, “acele etmeyin” uyarısıyla geri adım attı.

30 yaşına gelen Demba Ba'nın cazip bir teklif karşısında satılmasının çok mantıklı bir hamle olacağına dikkat çeken Güneş'in, “Teklif gelen yerli futbolcuları satmayın. Bir sezon daha kalsınlar seneye iki katına satarsınız” diyerek yönetime kritik bir tavsiyede bulunduğu ortaya çıktı.

Özellikle Gökhan Töre için gelen teklifleri çok az bulduğunu söyleyen Beşiktaş'ın hocasının, “Gökhan mutlaka benimle de bir sezon geçirmeli. Göreceksiniz seneye geçmişe göre daha iyi performans sergileyecek. Gökhan 6 milyon eurodan daha değerli bir oyuncu. Beni bilirsiniz… Trabzonspor'da Burak Yılmaz ve Selçuk İnan, Bursaspor'da Ozan Tufan, Volkan Şen gibi isimlerin hem kalitesini hem de değerini arttırdım. Onların kendi gelişimlerinde çok büyük emeklerim var. Aynı şeyler Gökhan Töre için de geçerli” diye konuştuğu öğrenildi.

Teknik patron Şenol Güneş sadece Gökhan Töre değil Beşiktaş'taki diğer genç yeteneklerin de seneye çok daha değerli hale geleceklerini dile getirdi.

Siyah-beyazlı teknik adamın, “Oğuzhan, Tolgay, Cenk Tosun, Kerim ve Atınç gibi oyuncular bana göre gerçek futbollarının tamamını sahaya yansıtmadılar. Bu isimlere de gelen tekliflerde acele etmeyin. Çok astronomik olmadığı sürece bu gençleri takımda tutmaya çalışın. Ben onlarla bir sezon birlikte olayım yeter. Seneye iki katı teklifler alacaksınız” ifadelerini kullandığı kaydedildi.

Kartal'ın, Rubin Kazan'dan 4,5 milyon euro karşılığında kadrosuna kattığı Gökhan Töre geçen sezon 43 resmi maçta forma giyerken 9 gole imzasını attı.

Milliyet