SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pınar Karşıyakalı basketbolcular, idari ve teknik heyet, medya gününde Karşıyaka Spor Salonu’nda gazetecilerle bir araya geldi. Basketbolcular, kulüp tarihindeki kupalarla fotoğraf çektirdi.

Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca, gazetecilere yaptığı açıklamada, şampiyonluğun ardından güzel günler yaşadıklarını, ilçede çok büyük bir coşku olduğunu söyledi.

Karşıyaka olarak uzun bir süre sonra şampiyonluğa ulaştıklarını dile getiren Sarıca, “Bu şampiyonluğa uzanırken de Fenerbahçe Ülker ve Anadolu Efes gibi çok değerli takımları geçtik. Bu çok mutluluk verici, gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Sarıca, bu başarının altında çok çalışmanın olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“Doğru oluşturduğumuz kadrolara eklemeler yaptık. Bu arada kaybettiğimiz bir sürü oyuncu da oldu. Hepsi önemli parçaydı ama esas çatı korundu. Buraya gelirken de söylediğim gibi yapılacak çok şeyimiz ve hayallerimiz vardı. Bu hayallere çalışarak, sahada mücadele ederek ve taraftarımızın desteğini alarak ulaştık. Ancak gizli saklı bir sihrimiz yok ama son topa kadar savaşan bir takım olduk.”

Hedeflerin hiçbir zaman bitmeyeceğini vurgulayan Sarıca, “Hedefler bitmez. Bu sene burada, gelecek senelerde başka yerlerde olur ama koçluk hayatımda bir sürü hayalim var. Açıkçası bunun devamını sağlamaya çalışacağım. Bundan sonra daha fazla sorumluluğumuz var hem bende hem Pınar Karşıyaka’da, hem İzmir şehrinde, hem de bizle devam edecek herkes de” ifadelerini kullandı.

“BÜTÜN TAKIMI KORUMAK İSTİYORUZ”

Sarıca, gelecek yıl mevcut takımı korumaya çalışacaklarını aktararak, “Oyunculara artan ilgi ve alaka, abartılı teklifler ve ilgi var. Biz bütün takımı korumak istiyoruz. Avrupa Ligi’ni de konuşuyorsak, yaratacağımız imkanları biraz daha fazlalaştırmanız gerekiyor. Oyuncuların da doğru kararı vermesi gerekiyor. Sadece bir yere transfer olmak önemli değil” diye konuştu.

“BOBBY DIXON’UN VEDASI”

Sarıca, Bobby Dixon’un Fenerbahçe Ülker’le anlaşmasıyla ilgili bir soru üzerine, şunları kaydetti:

“Bobby Dixon, Karşıyaka’ya büyük hizmetler vermiş, çok değerli bir sporcu. Bizim de duygusal anlamda aramızda bağ var. 3 sene önce bu takımı kurduğumda, Diebler, Bobby ve Türk oyunculardan Soner benimle beraber geliyor. Yaptığı hizmetler, sporculuğu, duruşu için hem kendi adıma hem de takım adına teşekkür ediyorum. Fenerbahçe Ülker’le anlaşmış, ben de açıkçası ondan duymadım, direkt dışarıdan duydum. Veda mesajı da yayınlamış, aramızdaki bağlantıdan dolayı, kararı kendisinden duymak daha hoş olurdu ama bu saatten sonra iyi temenniler sunmaktan, yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etmekten başka bir şeyimiz yok.”

Ufuk Sarıca, isminin bir parka verilme girişimini “muazzam bir şey” olarak değerlendirdi.

DIXON: “BAŞKA BİR SEÇENEĞİ DEĞERLENDİRMEK İSTEDİM”

Pınar Karşıyaka’nın başarılı oyun kurucusu Bobby Dixon da her yıl kendilerini geliştirerek ilerlemeye çalıştıklarını, bu sezonu da şampiyon tamamladıklarını kaydetti.

Mükemmel bir 3 sezon geçirdiklerini kaydeden Dixon, “Milli takımda oynayacağım için çok heyecanlıyım, yeni Türk basketbolcularla tanışacağım ve Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda ne yapacağımızı göreceğiz” dedi.

Dixon, takıma veda etmesiyle ilgili olarak da “3 senedir Karşıyaka’dayım. Burası ikinci evim gibi artık. Bu noktadan sonra önüme bakıp, başka bir seçeneği değerlendirmek istedim” diye konuştu.