SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karikari, Balıkesirspor’a dönüyor

Kırmızı-beyazlı kulübün yöneticileri, 2013-2014 sezonunda PTT 1. Lig'den Spor Toto Süper Lig'e yükselmelerinde büyük pay sahibi olan Karikari ile anlaştı.

Güncellenme: 15:37, 22/06/2015
Karikari, Balıkesirspor’a dönüyor

PTT 1. Lig’de mücadele edecek Balıkesirspor, Spor Toto Süper Lig’e yükseldiği 2013-2014 sezonunda kadrosunda bulunan Ganalı forvet oyuncusu Kwame Amponsah Karikari ile anlaşmaya vardı.

Açıklamalarda bulunan kulüp başkanı Tuna Aktürk, geçen sezon İsveç’in Halmstad takımında forma giyen Karikari ile görüştüklerini ifade ederek, “Bir iki gün içinde Balıkesir’e gelecek ve bir pürüz çıkmazsa imzalar atılacak. Yurt dışında birçok oyuncuyla görüşüyoruz. İyi bir takım kurmak istiyoruz” diye konuştu.

Balıkesirspor’un PTT 1. Lig’den Spor Toto Süper Lig’e yükselmesinde büyük pay sahibi olan Karikari, 2013-2014 sezonunda kırmızı-beyazlı formayla 11 gol atmıştı.

Bu arada iç transfer çalışmalarını sürdüren Balıkesirspor, forvet oyuncusu Ali Öztürk’ün de sözleşmesini uzattı. Kulüp başkanı Aktürk, Ali Öztürk’ün gelecek sezon da kırmızı-beyazlı formayı giyeceğini aktardı.