SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Jefferson Galatasaray’a geliyor

A Bola’nın iddiasına göre, Galatasaray bu formülle Jefferson’ı bitirecek... Portekiz basını, hem sol bek hem de sol açık oynayabilen Jefferson’ın adım adım Cimbom’a yaklaştığını yazdı. Sporting’e 6 milyon Euro ödenecek. Ayrıca Bruma kiralanacak...

Güncellenme: 10:16, 22/06/2015
Jefferson Galatasaray’a geliyor

Galatasaray'ın sol kanat için düşündüğü 1 numaralı aday Jefferson Nascimento'da önemli gelişmeler yaşanıyor.

Portekiz'in yüksek tirajlı spor gazetelerinden A Bola'nun iddiasına göre Aslan, Jefferson transferinde büyük mesafe kaydetti. Edinilen bilgilere göre Sporting'in yeni teknik direktörü Jorge Jesus, sarı-kırmızılıların genç oyuncusu Bruma'yı çok beğeniyor ve kadrosunda görmek istiyor. Cimbom da Sporting ile olan pazarlıklarda bu futbolcuyu kullanıyor.

DINAMO KIEV VAZGEÇTİ

A Bola gazetesine göre Portekiz ekibi ile Galatasaray arasındaki görüşmeler çok olumlu ilerliyor. Sporting, daha önce Jefferson için teklif yapan Dinamo Kiev'den 7 milyon Euro talep etmişti.

Cimbom ise 6 milyon Euro'dan yukarıya çıkmıyor. Bruma devreye girince iş değişiyor. Sarı-kırmızılılar 6 milyon Euro'nun yanına yetenekli kanat oyuncusunu da ekleyecek. Bruma eski kulübüne 1 yıllığına kiralanacak. Aslan da hem bek hem açık oynayabilen Jefferson'a kavuşacak.

Yayınlanma Tarihi:09:17,