SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hamza Hamzaoğlu transferde frene bastı

Hamza Hamzaoğlu, taraftar sabırsız olmasına rağmen frene basacak... Başarılı teknik adam, “ilk kampa mevcut kadroyla gidelim. Bu süreçte Avrupa’da birçok oyuncu kulübünden ayrılabilir. Biz de eksiklerimizi iyice görüp nokta transferler yaparız” dedi...

Güncellenme: 09:00, 22/06/2015
Hamza Hamzaoğlu transferde frene bastı

BAHADIR ÇOKİŞLER / AMK SPOR

Prandelli'nin ardından 1 Aralık 2014 tarihinde göreve gelen Hamza Hamzaoğlu, müthiş bir başarı kazandı. Tecrübeli hoca kimsenin şans vermediği Galatasaray'la iki kulvarda birden şampiyon oldu. Özellikle ligdeki zafer tarihe geçti. Cimbom böylece 20. şampiyonluğunu elde edip 4. yıldızı takma hakkı kazandı ve ezeli rakibi Fenerbahçe'yi yaraladı. Kupada da 16. kez mutlu sona ulaşıldı. 2014'te roberto Mancini ile de kupayı alan aslan, böylece bir anlamda duble yaptı.

SADECE BİLAL KISA Sarı-kırmızılılar, çifte kupayla sevinç yaşadı ama hedefler bitmemişti. Taraftarlar, G.Saray'ın transfer sezonunda da şampiyon olmasını istiyordu. Devler ligi'nde başarı hedefleyen Cimbom'un, yıldız oyuncularla kadrosunu güçlendirmesi şarttı. Fakat şu ana kadar ortaya çıkan tablo büyük hayal kırıklığı yarattı. Bilal Kısa dışında transfer yapılmadı. Taraftarlar tepkilerini özellikle sosyal medyada dile getiriyor. Ancak Hamzaoğlu, hala frene basıyor.

OLUMLU KARŞILANDI Tecrübeli hocanın yönetimle görüştüğü ve “Gerekirse ilk kampa mevcut kadroyla gidelim. Bu süreçte avrupa'dan birçok oyuncu satış listesine konabilir. Biz de eksiklerimizi iyice görmüş olacağız. nokta transferlerle takımı güçlendiririz” dediği öğrenildi. Yönetimin de bu sözleri olumlu karşıladığı kaydedildi.