SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ersun Yanal gitti gidiyor!

Trabzonspor ile teknik direktör Ersun Yanal arasındaki ipler kopma noktasına geldi... Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile İstanbul'da biraraya gelen Sportif Direktör Süleyman Hurma, Yanal'ı masaya yatırdı... Transferde yaşanan tartışmalar krizi alevlendirirken, Şota Arveladze'ye "Hazır ol" denildi.

Güncellenme: 09:24, 22/06/2015
Ersun Yanal gitti gidiyor!

Safa Can KONUKSEVER / AMK SPOR 

AMK’nın 16 Haziran'da yazdığı “Yanal gidiyor” başlıklı haber her geçen gün biraz daha netlik kazanıyor. Mbia transferinde yaşanan krizin ardından İstanbul'da Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile sportif direktör Süleyman Hurma bir araya gelmişti. Bu zirvede Mbia dışında Ersun Yanal konusu da masaya yatırıldı.

Transfer edilecek oyuncular konusunda Hurma ile büyük ayrılık yaşayan Yanal'ın bileti neredeyse kesildi. Hem Başkan hem de Hurma, yeni sezonda takımın başında Ersun Yanal'ın hoca olarak çıkmasını istemiyor.

HURMA’NIN YAKIN DOSTU

TRANSFERDEKİ yetki ve liste tartışmasının yanı sıra Ersun Yanal'ın Trabzon'a geldiği günden bu yana özel hayatıyla magazinlerde yer alması yöneticiler ile camiayı zaten ciddi şekilde rahatsız ediyor. İpler kopma noktasına gelirken, önümüzdeki günlerde yolların ayrılması bekleniyor. Hoca konusunda B planı da hazır. Süleyman Hurma, Kayserispor'da birlikte çalıştığı yakın dostu Şota Arveladze'yi göreve getirmek amacında. Süper Lig'i artık iyi tanıyan Şota'ya “Hazır ol” talimatı verildi.