SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’yle anlaşan Türkiye Basketbol Ligi Şampiyonu Pınar Karşıyaka’nın oyun kurucusu Bobby Dixon, sosyal paylaşım sitesindeki hesabından taraftara veda mesajı yayınladı.

Hayatının en güzel günlerini Karşıyaka’da geçirdiğini söyleyen Dixon, taraftarın sosyal medyada ayrılmasıyla ilgili sitem dolu mesajlarına üzüldüğünü belirtiği mesajını Türk vatandaşı olarak aldığı yeni ismi Ali Muhammed şeklinde imzaladı. Dixon veda mesajına şunları yazdı:

“3 muhteşem yıldır Pınar Karşıyaka’dayım. Bu kulüp benim için hep iyi geldi ve 3 yılda hiçbir maçı kaçırmadım. Asla şikayetçi olmam. Oynadığım zaman her maçımı son maçımmış gibi oynadım. Yaptığım ve ölene kadar yapacağım sporla ilgili tutkuluyum. Bu sadece bir oyun ama bu oyun benim hayatımı kurtardı. Taraftarı çok sevdim. Burada 3 yılda Türkiye Kupası, Cumhurbaşkanlığı Kupası ve lig şampiyonluğu kazandım. Muhteşem bir dünyada burada kalmak ve yaptığımız güzel şeye devam etmek isterdim Ama ne yazık ki bu profesyonel hayat. Bakmam gereken bir ailem var. Kendim ve ailemin geleceğini güvenceye almakla ilgili kararım nedeniyle insanların söylediklerine kırıldım. Her zaman Karşıyaka’yı seveceğim. Burası benim ikinci evim. Umarım hepiniz anlarsınız ama anlamasanız da sizi hala seviyorum.”