SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barcelona bile onu düşündü

22 Haziran 2015

BEŞİKTAŞ'TA İsla'nın da gündemden düşmesiyle birlikte 1 numaralı sağ bek adayı Allan Nyom oldu. Geçen sezonun devre arasında da Beşiktaş'ın istediği Kamerunlu savunmacı belki de 6 ay rötarlı olarak Türkiye'ye gelecek.

NYOM güçlü fiziğiyle ön plana çıkıyor. Türkiye'de genellikle, “Bu adam uzun boylu, ağırdır” diye bir düşünce var. Ama Nyom çok farklı bir oyuncu. O hareketli, mücadeleyi asla bırakmayan ve fiziğine göre hızlı sayılabilecek bir oyuncu. Ayrıca Nyom'un Türk futboluna en çok uyabilecek özelliğinin sertliği olduğunu da dile getirelim. Her maçta sayısız tekme yiyen Neymar'ı bile bezdirmiş biri sonuçta o.

EKSİSİNE gelince… Kamerunlu topu pek iyi kullanamıyor, orta yapması gerektiğinde işler biraz sarpa sarıyor. Ama bu geliştirilmeyecek bir özellik değil. Sonuçta geçen sezonun devre arasında savunmanın sağı için Barcelona Nyom'u renklerine bağlamayı ciddi şekilde düşünmüştü. Katalan ekibinin dikkatini çeken bir futbolcunun potansiyelini sorgulamak yanlış olur. Sonuç olarak Nyom en büyük eksiğini de burada giderirse Beşiktaş için büyük transfer olur. Geçen sezon Granada'nın Real Madrid'den 9 yediği karşılaşmada Nyom'un yedek kulübesinde oturduğunu da bilgilere ekleyelim.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek