SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

amkspor.com / DIŞ HABERLER

İngiltere Milli Takımı ve Liverpool’un genç yıldızı Raheem Sterling’i kadrosuna katmak isteyen Manchester City, transfer için bastırıyor.

Liverpool’a en son 40 milyon sterlin bonservis bedeli öneren ancak teklifi kabul edilmeyen Manchester City, kesenin ağzını iyice açmaya hazırlanıyor. Brendan Rodgers’ın “50 milyon sterlin’in altındaki hiçbir teklifi değerlendirmeye almayacağız” şeklindeki açıklamasına rağmen geri adım atmayı düşünmeyen mavi-beyazlı ekip, 10 milyon sterlin farkı nedeniyle Sterling’i başka kulüplere kaptırmak istemiyor.

Real Madrid, Chelsea ve Arsenal’in yakından takip ettiği 20 yaşındaki kanat oyuncusunu ne pahasına olursa olsun kadrosuna katmakta kararlı olan Manchester City, Liverpool’un istediği ücrete oldukça yakın bir teklif ile ısrarını sürdürecek. Eğer bu teklif de kabul edilmezse, Manchester ekibinin 50 milyon sterlin’i ödemenin yollarını arayacağı söyleniyor.

Sterling, geçtiğimiz yıl toplam 52 kez giydiği Liverpool formasıyla 11 gol atarken, 12 de asist yapmıştı. Genç yıldızın 16 İngiltere Milli Takımı maçında ise sadece 1 golü bulunuyor.

Yayınlanma Tarihi:16:50,