SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Küçük bir grubun holiganizmi…”

Türkiye Basketbol Lig Şampiyonu Pınar Karşıyaka'nın Boğaz Köprüsü'ne asılan bayrağı, Fenerbahçeli bir grup tarafından indirilmesinin ardından Karşıyaka Belediye Başkanı açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 18:49, 21/06/2015
“Küçük bir grubun holiganizmi…”

Türkiye Basketbol Lig Şampiyonu Pınar Karşıyaka’nın Boğaz Köprüsü’ne asılan bayrağı, Fenerbahçeli bir grup fanatik taraftar tarafından indirildi.

Kendilerini Genç Fenerbahçeliler ismi ile tanımlayan grubun akşam saatlerinde bayrağı iplerini keserek köprüden indirdiği öğrenildi.

KÖPRÜDEKİ BAYRAĞA MÜDAHALE HABERİ İÇİN TIKLAYIN!

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada, “Büyük başarımız üzerine Boğaz Köprüsü’ne lig şampiyonları bayrağının asılması geleneği doğrultusunda İstanbul Valiliği’ne başvurduk. Başvurumuzun kabul edilmesinin ardından İstanbul’a giderek bayrağımızı Boğaz Köprüsü’ne astık. Bu bayrağı Karşıyaka'da herhangi bir üst geçide de asabilirdik. İsteğim şanlı bayrağımızın iki kıtanın buluştuğu noktada dalgalanmasıydı. Bunu da yaptık. Bir grup fanatiğin centilmenlikle bağdaşmayan davranışı sporun ruhuna aykırı. Küçük bir grubun holiganizmini Fenerbahçe Camiası’nın bütününe mal etmiyoruz. Önemli olan yarış bittikten sonra, bu başarıyı alkışlayabilmek, hazmedebilmek ve saygı gösterebilmektir. Holiganizm dünyanın her yerinde çok kötü bir şeydir” dedi.

Kendilerini Genç Fenerbahçeliler diye isimlendiren grup daha önce de köprüye asılan Galatasaray bayrağını meşale ile yakmıştı.

Yayınlanma Tarihi:18:48,