SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karşıyaka adım adım Euroleague’e

28 yıl sonra ikinci kez şampiyon olan ve İstanbul’un 14 yıllık hegemonyasına son veren Pınar Karşıyaka’da kutlamalar İzmir’i salladı! Yönetim, Euroleague’de yer almak için salı günü Barselona’ya gidiyor.

Güncellenme: 09:56, 21/06/2015
Karşıyaka adım adım Euroleague’e

Türkiye Basketbol Ligi'nde finalinde Anadolu Efes'i 1-0 geriye düştüğü seride 4-1 yenerek şampiyon olan Pınar Karşıyaka'da hedefler bitmek bilmiyor. 28 yıl aradan sonra Karşıyaka'ya ikinci şampiyonluğunu getiren, kupayı 14 yıl aradan sonra İstanbul dışına çıkararak hegemonyayı kıran İzmir temsilcisi, önceki gece kentte coşkuyla karşılandı. Kırmızı-Yeşilliler'in yeni sezon için planıysa Euroleague'de yer alabilmek.

SUNUM YAPILACAK

Karşıyaka yönetimi bu hedef doğrultusunda salı günü Euroleague yönetiminin davetlisi olarak Barselona’ya gidecek. Pınar Karşıyaka heyetini İspanya’da Vali Mustafa Toprak da yalnız bırakmayacak. Euroleague yönetimine salı saat 13.30’da bütçe, takım ve kulüp organizasyonuyla ilgili detaylı sunum yapılacak. Pınar Karşıyaka, Avrupa’nın en prestijli ligine katılmak için wildcard alarak İzmir’e dönmeye çalışacak.

Bugün