SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gaziantepspor Kulübü’nün yönetim kurulu ve transfer komitesi üyesi Mehmet İhsan Güney, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mali sıkıntılar nedeniyle UEFA tarafından kendilerine verilen Avrupa kupalarından men cezasının gelecek sezonun ardından sona ereceğini ve bu yıl için artık daha iddialı bir takım kuracaklarını söyledi.

Avrupa kupalarında mücadele etme hakkını kazanmalarını sağlayabilecek seviyede bir takım oluşturmak istediklerini aktaran Güney, şunları söyledi:

“Toplam 4 sezon olan cezamız, önümüzdeki sezonun sonunda tamamlanacak ve 2016-2017 sezonu itibariyle yeniden Avrupa kupalarında yer alabileceğiz. Bu nedenle de yeni sezona büyük önem veriyoruz. Bu anlamda yeni sezon çalışmaları titizlikle yürütülüyor. Önceki yıllarda cezamız nedeniyle mütevazı bir ekip kurup, ligde kalmayı hedefliyorduk. Bir sonraki yıl cezamız bitiyor. Eski iddialı günlerimize dönme zamanımız geldi.”

“Transfer için yeni teknik direktörü bekliyoruz”

Transfer çalışmalarını sonuçlandırabilmek için ilk olarak yeni teknik direktörlerini belirlemek istediklerini aktaran Güney, “Okan Buruk’un görevden ayrılmasıyla daha önce söz kesilen futbolculardan zaman istedik. Yeni teknik heyetle bu görüşmeleri neticelendirmeyi hedefliyoruz. Transfer için yeni teknik direktörü bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Güney, takım planlaması ve transfer konularında önemli aşama kaydettiklerini anlatarak, “İddialı bir ekibin temelini, yeni hocamızla atacağız. Teknik direktör konusunda kafamızda bazı isimler var ve bazılarıyla çok ciddi aşamalar kaydettik. Hatta çok küçük pürüzler kaldı. İnşallah hafta içinde yeni hocamız belli olacak. Hocamızın istekleri ve hedeflerimiz doğrultusunda hızlı şekilde transferlerimizi gerçekleştirip, gelecek sezonun kadrosunu oluşturacağız” değerlendirmesinde bulundu.