SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dursun Özbek talimatı verdi: ‘Getirin’

Başkan Dursun Özbek, kurmaylarına "Ya Llorente ya Soldado'yu getirin" dedi. Dünyaca ünlü 2 golcüden biri en geç bir hafta içinde sarı-kırmızılı formayı giyecek.

Güncellenme: 10:46, 21/06/2015
Dursun Özbek talimatı verdi: ‘Getirin’

AMKSPOR

Süper Lig’de 20. şampiyonlukla gelen 4. yıldız coşkusunun ardından transferdeki suskunluk Galatasaray camiasında büyük tepkilere yol açmıştı. Özellikle Şampiyonlar Ligi için bu kadronun yetmeyeceğini düşünen taraftarlar, yeni başkan Dursun Özbek ve yönetimini eleştiri yağmuruna tutmuştu. Bunun üzerine duruma el koyan Özbek, kurmaylarıyla bir toplantı yaptı ve golcü transferinin en geç bir hafta içerisinde bitirilmesi konusunda kesin talimat verdi.

Galatasaray Başkanı, teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nun onayladığı dünyaca ünlü iki golcü Fernando Llorente ve Roberto Saldado’dan birinin alınmasını istiyor.

MANDZUKIC GELİNCE…

Gelişmeler üzerine harekete geçen sportif direktör Cüneyt Tanman, Haziran 2017’ye kadar sözleşmeleri bulunan iki ünlü yıldızın menajerleriyle temas kurdu. Geçen sezon yedek kulübesine mahkum olan Llorente, Tevez’in gitme ihtimaliyle sevinmişti.

Ancak Juventus’un Atletico Madrid’den Mandzukic’i transfer etmesi 30 yaşındaki forvetin yeniden ayrılık yoluna soktu. Cimbom’un 2012’den bu yana ilgilendiği Saldado da kulübü Tottenham ile sorun yaşıyor. Ama bu futbolcunun daha ucuz olması ve bonservisindeki pazarlık payı transfer cazip kılıyor.