SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Çilek’siz olmaz!

Galatasaray; Süper Lig'de şampiyon oldu, Ziraat Türkiye Kupası'nı kaldırdı kaldırmasına ama “Keyfini çıkardı mı?” diye sorarsanız sadece 1 hafta sürdü bu sevinç… Bu kadar maddi sıkıntıya, imkansızlığa rağmen çifte kupa gelince tribünlerden ve sosyal medyadan övgü dolu sözler, tezahüratlar yükselmişti. Kolay değil, ezeli rakipten önce 4.yıldızı takmak elbette… Pekala şimdi ne olacak? Fenerbahçe'nin Avrupa kupalarındaki cezası bitti, transfer yapıyor ya… Galatasaray taraftarı da haklı olarak ‘çilek' bekliyor. Hamza Hoca ile nikah tazelendi, eski öğrencisi Bilal transferi yapıldı, homurdanmalar da başladı. Taraftar artık sessiz kalmıyor kardeşim, sosyal medyada sesini yükseltip, yönetimi köşeye sıkıştırabiliyor. Bunlar öyle evinde oturan ‘Sessiz Çoğunluk' da değil ha!.. Gerektiğinde maça gelmiyorlar, gerektiğinde dişlerini gösterebiliyorlar.

14 Yılını vermiş

Taraftarın, yeni seçilen yönetime gösterdiği tepki aslında yıldız transferi istemesinden kaynaklanıyor. ‘Galatasaray'da hırsız var' hastageleri Twitter'ı sallıyor. Mütevazı hoca Hamzaoğlu, kulübün maddi sıkıntılarını gözeterek ilk önce Bilal'i transfer ettirince homurdanmaların başlamasına neden olmuştu. Allah'tan Bilal az bir para imza attı hafif tepki oldu. Sarı-kırmızılı renklere gönül verenler yöneticilerin ‘Çilek'lerle yaptıkları görüşmelerden elleri boş dönmelerine çok kızdı. Ardından sosyal medyaya malzeme olan 4.8 milyon liralık sözleşme; Sabri'yi de derinden üzmüş. ‘Ne var bunda canım? Adam 14 yılını vermiş, gençliğini vermiş' diyen de var, ‘Karşılığını almamış mı?' cevabını veren bir çoğunluğun olduğunu da unutmamak lazım. Aydın önce ‘Başakşehir'e imza atıyor' dendi, sonra ‘kulüple imzalayıp oradan kiralık gidecek' dendi. Taraftar isyanda, “Yıllardır yatmış, ne yapmış” diyenler var. Biz işin içinden çıkamadık. Bir plansızlık, programsızlık var ortada…

Özbek'in zamana ihtiyacı var

Galatasaray yönetimi aslında 11 Temmuz'u bekliyor. Son derece önemli, hayati bir kongre yapacak. Ek bütçe isteyecek, evet yanlış duymadınız. ‘100 milyoncuk' borçlanma yetkisi isteyecek Dursun Özbek… Başkan belki söylemiyor ama şu anda kulüpte hummalı bir ‘Bütçe denkleştirme' çalışması var. ‘Çilek' transferi olursa buna şaşırmayın. En doğru yorum ise yeni seçilen Başkan dursun Özbek'in de zamana ihtiyacı olduğudur.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek