SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’Ta Demba Ba ve Gökhan Töre konusunda hareketli günler yaşanıyor. Senegalli golcüyü 14 milyon euro karşılığında Çin'in Shangai Shenheu takımına göndermeye hazırlanan siyah-beyazlılar, Gökhan Töre için de Avrupa'nın önemli kulüpleriyle başlatılan pazarlıkları sürdürüyor.

Çin'e gitmeye soğuk bakmasına rağmen Shangai Shenheu takımının cazip teklifini kabul eden Demba Ba son anda aksilik çıkmazsa, Didier Drogba'dan sonra bu kulüpte forma giyecek ikinci Chelsea'li golcü olacak. Beşiktaş Yönetimi ile hem kendisinin hem de menajerlerinin komisyonları üzerinde görüşen Senegalli futbolcu, küçük detaylar çözüldüğünde Çin kulübüyle resmi sözleşme imzalayacak.

SLAVEN BILIC PEŞİNDE

Milliyet’in haberine göre; İngiltere'ye geri dönmenin planlarını yapmasına rağmen Shangai Shenheu takımının yıllık 6.5 milyon euroluk müthiş teklifi karşısında adeta çaresiz kalan Demba Ba bu fırsatı kaçırmadı. Henüz resmi imzalar atılmamış olsa da başarılı oyuncunun evindeki eşyaları bile toplattırdığı iddia edildi.

Beşiktaş'ta, Demba Ba'dan sonra en yüksek teklifi alması beklenen Gökhan Töre'ye ilk olarak Atletico Madrid kanca atmıştı. 7 milyon euro civarında bir bonservisi Töre için gözden çıkarmaya hazırlanan İspanyol kulübünün en önemli rakibi ise Slaven Bilic oldu. West Ham United ile anlaşan Beşiktaş'ın eski hocasının, Gökhan Töre'yi kadrosunda görmek istediği aktarıldı. Siyah-beyazlılar, İtalyan ekibi Inter'in de gündeminde olan milli oyuncuyu 12 milyon euro karşılığında elden çıkarmanın hesaplarını yapıyor. Kartal, Demba Ba'yı 14, Töre'yi 12 milyon euroya satarsa kasasına tam 26 milyon euro koymayı başararak mali açıdan bir hayli rahatlayacak.