SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Basketbol Ligi’nde 2014-2015 sezonu Pınar Karşıyaka’nın şampiyonluğu ile sona ererken, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, sezon değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye Basketbol Ligi’nin bu sene çok iyi geçtiğini ifade eden TBF Başkanı Harun Erdenay, yayımlamış olduğu mesajda şunları söyledi:

“KARŞIYAKA BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATTI” “Türkiye Basketbol Ligi bu sene gerçekten çok güzel geçti. Ligimiz sadece burada değil Avrupa’da da çok beğenildi. Çok güzel mücadeleler yaşandı. Pınar Karşıyaka, büyük bir başarıya imza atarak şampiyonluğa ulaştı. Anadolu Efes ise Spor Toto Türkiye Kupası’nı kazandı. Spor Toto Play-Off Finali’nde de Pınar Karşıyaka’ya karşı çok iyi bir seri çıkardılar. Ancak İzmir ekibi, son yıllardaki yükselen grafiğini sürdürerek sezonu şampiyon olarak tamamladı.”

“SENEYE LİGİMİZ DAHA KALİTELİ OLACAK” “Türkiye Basketbol Ligi’nde yer alan tüm sporcu ve idarecileri, antrenör ve hakemler ile teknik komiserleri kutluyorum. Sadece final serisinde yer alan, play-off’ta mücadele eden takımlarımızı değil, ligdeki tüm takımlarımızı performanslarından ve lige renk katmalarından ötürü tebrik ediyorum. Gerçekten her maçın kendi hikayesinin oluştuğu ve efsanesini yaratıldığı çok iyi bir sezon yaşadık. Tabii burada hem ligimize hem de basketbolumuza değer katan sponsorlarımızı da unutmamak gerekiyor. Onların desteği, onların katkısına basketbolumuzun ve sporumuzun her zaman ihtiyacı var. Sponsorlarımıza ve ligde maçların basketbolseverlerin evlerine ulaşmasını sağlayan yayıncı kuruluşumuza; bu kurumda görev yapan basketbol emekçilerinin her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah seneye ligimiz çok daha iyi olacak.”

“ŞAMPİYONLUĞUN HAYIRLI OLMASINI DİLERİM” “Pınar Karşıyaka camiasına bu şampiyonluğun hayırlı olmasını dilerim. Aynı şekilde basketbolumuzun lokomotiflerinden Anadolu Efes’i de mücadelelerinden ötürü kutluyorum. Türkiye Basketbol Ligi, bu sene taraflı tarafsız herkesin bildiği gibi Avrupa’nın en önemli liglerinden biri oldu. Takımlarımızın kalitesi, oynanan basketbolun düzeyi, Türkiye Basketbol Ligi’nin ne kadar kaliteli ve izleyenlere keyif veren bir lig olduğunu gösterdi. İnşallah gelecek sene de Türkiye Basketbol Ligi herkes için çok daha heyecanlı, zevkli ve çekişmeli geçecektir.”