SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bütün takım büyük emek verdi. Ayrım yapmak çok zor. ama Sneijder için ayrı bir parantez şart… Dünya yıldızı olmasına rağmen hiç kapris yapmadı. Her maçta kendini yırttı. Hele Fener'e attığı goller… Biri sağdan biri soldan girdi, tutulacak gibi şutlar değildi.

1- “DELİ MİSİN DUYGUN?” / OKUYUN

4. yıldızı elde etmek için camia olarak kenetlendik. Elbette en büyük emeği futbolcular verdi. Sonuçta sahada koşan, ter döken onlar. Bütün takımı alkışlıyorum. Ayrım yapmak çok zor. Ama Sneijder için ayrı bir parantez açmak şart… Gerçek bir dünya yıldızı. Çok önemli takımlarda oynamış, önemli başarılar elde etmiş. Dünya Kupası finali görmüş. Buna rağmen asla kapris yapmadı. Sakat olduğunda bile oynamak istedi. Her maçta kendini yırttı. Hele Fenerbahçe'ye attığı goller… Biri sağdan bir soldan girdi, tutulacak gibi şutlar değildi.  Adamın bacakları çok kuvvetli. Mükemmel bir oyuncuya sahibiz.

2- “FENERBAHÇE MAÇINDAN SONRA TUZAĞA DÜŞTÜM” / OKUYUN

MUSLERA İZAH EDİLEMEZ

Kalecimizin kurtarışları şampiyonlukta büyük rol oynadı. Muslera'nın performansı izah edilemez! Muazzam refleksleri var. Taffarel gibi biriyle çalışması da büyük avantaj. En çok hoşuma giden şeylerden biri de şu: Muslera ilk geldiğinde tanınmış bir teknik direktörümüz “Elleri küçük” demişti. Aynı adam Mondragon için de “Yan toplarda zayıf” diyordu. Muslera performansıyla en güzel yanıtı sahada verdi. Bütün oyuncularla ilişkim iyidir. Mesela Selçuk İnan da çok önemli bir futbolcu. Herkesin sempatiyle baktığı biri. Kaptanlık görevini en iyi şekilde yaptığını düşünüyorum.

3- “KUPA TÖRENİMİZ ÇOK KÖTÜYDÜ” / OKUYUN

SABRİ BİZE LAZIM

Semih Kaya ciddi bir sakatlık geçirdi. Ama iyileştikten sonra eskisi gibi döndü. Futbolunun yanı sıra duruşunu hiç bozmadı. Biz geldiğimiz zaman ne hikmetse Sabri kadro dışıydı. Neden ceza verildiğini inanın keşfedemedik. Bu konuda net bir belge ya da yazı yok. Sabri önemli oyuncu. Eskisi kadar fiziği kuvvetli değil. Bazen nefesi yetmiyor. Ama bu tip oyunculara ihtiyacınız var. Kaybetmeye tahammül edemeyen, maç esnasında hareketleriyle takım arkadaşlarını fişekleyen bir yapıya sahip…

ÖZBEK’İN TAKİPÇİSİYİM

Şampiyonluk gelince gelirimiz arttı. İnanın 7.5 milyon tl mal sattık. Mağazacılık kar etmeye başladı. Bazı adamları değiştirdik kontrol altına aldık. Depolarımızı stada taşıdık. 260 bin tl aylık kira ödüyorduk depolara. Hem de hepsi alakasız yerlerde. Biri Çatalca'da biri Gebze'de. Niye böyle belli değil. Ünal Aysal bu işlere hiç eğilmemiş. İnsan profesyonelleri kontrol eder. Biz yönetici olarak genel kurula hesap veriyoruz. Yeni yönetimin takipçisi olacağım. İpin ucunu kaçırmasınlar.

YASAMAN HATAYDI

Hamdi Yasaman benim çok eski arkadaşım. Onu Sportif AŞ'nin başına geçirdim. Meğer hata yapmışım. Ünal Aysal’la arası çok iyiymiş, gidip görüşüyor sonra gelip bize tavır koyuyordu. Bir gün “Ben dava açtım” dedi. “Ne davası?” dedim, şaşırdım. 14 yabancı kuralının iptali için dava açmış. Ben o kuralın yanında olduğumu söyledim. Davayı geri çekmesini istedim, karşı çıktı. “O zaman yönetim olarak karar alıyorum, şu kağıdı imzala istifa et” dedim. İstifa etmedi ama davayı geri çekti.

LEEDS’E GİTMİŞTİM

Ben olaylı Leeds maçları esnasında Divan Başkanıydım. Leeds'e gitmiştim. Otobüsle bizi şehir dışında bir otele götürdüler. Sakın şehre inmeyin dediler. Maça 2 saat kala sokaklar doldu. Herkes elinde bayrak ve biralarla sokakta. Otobüsle stada girerken cama bir şey geldi. Korktum ama baktım cam kırığı yok. Meğer çift cam varmış. Bira şişesi atmışlar. O anın fotoğrafı çekilmiş. Birkaç gün sonra İngiliz bir dostum gazete küpürü yolladı. “Bak Duygun, şaşkın bakarken gazeteye çıkmışsın”

17’LİK ÇOCUK İÇİN ATAMAN’I HARCAMAM

Ergin Ataman’ın bir tokat olayı vardı. Yanında oldum. Türkiye'nin en iyi hocalarından birisi. 17 yaşında bir çocuk için onun gibi bir değeri harcamam. O kalitede hoca bulamazsınız sonra. Belgrad'a gidişimizi unutamam. O krizi iyi atlattık. Devlet de müdahale etti. Kızılyıldız'ın 25 bin kişilik salonu var. Ergin'i istenmeyen adam ilan etmişlerdi. Büyükelçi ile yazıştım. Gidip Kızılyıldız başkanı ile görüştü. “Gelmesin” demişler. ULEB maç oynansın istiyor. Büyükelçi plan yaptı. Dostluk gösterisi diye ölen Sırp'ın mezarına gitmek istedi.

ÇELİK YELEK GİYDİRDİM

Babamın mezarına gitmiyorum, o adamın mezarına neden gideyim? Mecburen gittik. Çelenk koyduk, saygı duruşu yaptık. İyi tedbir almışlardı. Otele döndük. Polisler “Putin'i böyle koruyoruz” dediler. 3 bin 500 polis var. Sonra aklımıza geldi ya bir manyak bıçakla saldırırsa diye. Ergin'e özel çelik yelek giydirdik. İlk kurşun geçirmez antrenör Ergin'dir. Bizim benchin arkası siyah ceketli insanlarla doluydu. Maçı olaysız hallettik. Oraya gitmesem takımı yalnız bırakmış olurdum. Ben kabile reisiyim. Hepsini korumak zorundayım.

Yayınlanma Tarihi:09:29,