SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeter Demirören yeter!

19 Haziran 2015

Değerli okurlar, yazının başlığı bana ait değil, tüm statlardaki futbol izleyicilerinin birlikte attığı slogan. Sayın Demirören hiçbir lig maçına gidemediği gibi, lig şampiyonlarının maçlarına gidip kupa bile veremiyor. Bir futbol fedarasyonu başkanı futbol maçlarına gitmez mi? Futbolu yönetmek ve izlemek senin görevin değil mi? Sen futbol maçlarına gidip seyirci ile birlikte olarak maçlardaki eksiklikleri görüp önlem alacaksın. Ama sen de haklısın ““KORKUYORSUN”. Soruyorum insan korktuğu bir işin başkanlığını yapar mı? Dikkat ediyorum futbolun içinden geldiğini bildiğimiz sayın Cumhurbaşkanı da “Galatasaray Arena” açılışından sonra futboldan soğudu, o da futbol karşılaşmalarına gitmiyor, daha doğrusu gidemiyor.

Sayın Demirören’i federasyon başkanlığına seçtiren sayın Cumhurbaşkanı. Zaten el atılmadık bir orası kalmıştı, ona da el attınız. Bir yere bir başkan veya yönetici atarken “LİYAKAT” öncelikli olmalı ama sizler için öncelik “SADAKAT”. İktidarınız da sadakatle yapılan atamaların sonuçlarını hep birlikte gördük. Sayın Demirören yüzyıllık çınar, benim de kulübüm olan Beşiktaş’ı ne hale getirdi. Siz hiç araştırıp sormadınız mı? Bu arkadaşın becerileri nelerdir? Koca kulüp onun sayesinde borç batağına saplandı. Sayın Cumhurbaşkanı yeterince medya desteğiniz vardı, Demirören’lerin Milliyet ve Vatan gazeteleri eksik kalsaydı olmaz mıydı? Siz bu ülkede hep doğruluk ve adaletten söz edersiniz ama Beyoğlu’nda büyük kaçağı olduğu iddia edilen A.V.M’nin sahibini federasyon başkanlığına getirdiniz.

Sayın Demirören başkanlığa getirildikten hemen sonra ilk iş Fatih Terim’le uzun bir anlaşma yaparak futbolun başına getirdi. Neden? Çünkü Terim’in arkasına saklandı. Onun kamu ve medyadaki desteğinden yararlanacak ve korunacaktı. Futbolu yöneten, futbola gönül vermiş bu ülkeyi seven tüm yöneticilere sesleniyorum. Bu zat eğer yeniden seçilirse Türk futboluna yazık olur. Bunun bütün sorumluluğu ve günahı da bu zata oy verenlerin olacaktır. Sayın Gümüşdağ “Süper Lig’de 14 kulüp Demirören’i destekliyor” diyorsunuz. Kimlerden yetki aldınız? Bu yetkiyi siz kim verdi? Türk futbolu yalnız Süper Lig’den mi ibaret? PTT 1. Lig ve diğer amatör kulüp yöneticilerini adam yerine koymuyor musunuz?

TÜRK futbolu kendi içinden yandaş olmayan, futbol maçlarını izleyecek yiğit bir başkan çıkarmalı ve çıkaracaktır. İnanıyorum ki seçici kurul emir almadan oyunu kullanacak ve seçtikleri başkan Türk futbolunu çok ilerilere taşıyacaktır. Haksızlık yapmayalım! Federasyon başkanı Kazakistan’da oynanan milli maçımızı onurlandırmış. Öğrenmek istiyorum? Bu maç Türkiye’de olsa izleyebilecek miydi?

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek