SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
“Türk Milli Takımı için…”

“Türk Milli Takımı için…”

Türkiye Basketbol Ligi şampiyonu Pınar Karşıyaka'nın oyuncusu Dixon, "Türk Milli Takımı için elimden geleni yapacağım" dedi.

Türkiye Basketbol Ligi play-off finalinde Anadolu Efes’i eleyerek şampiyon olan Pınar Karşıyaka’nın skorer oyuncusu Bobby Dixon, Türk Milli Takımı’na davet edilmesinden onur duyduğunu belirterek, “Türk Milli Takımı için elimden geleni yapacağım” dedi.

Play-off final serisinde Anadolu Efes ile oynadıkları maçın ardından açıklama yapan Dixon, Türkiye Basketbol Ligi’nde şampiyonluğa ulaştıkları için çok mutlu olduğunu vurgulayarak, “Sezona hazırlanırken çok çalıştım. Sadece kendimi değil, takımı da en üst seviyeye çekmek için uğraştım. Tabi ki takım arkadaşlarım olmadan bu seviyeye ulaşamazdım” diye konuştu.

Gelecek sezon için şu an erhangi bir plan yapmadığını anlatan yıldız basketbolcu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığana geçerek, A Milli Takım’da oynayacak olmasıyla ilgili olarak ise “Teklifin gelmesi beni çok onurlandırdı. Bu, benim iyi bir performans çıkardığımı, çalışmamı, başarılarımı gösteriyor. Türk Milli Takımı için elimden geleni yapacağım” değerlendirmesinde bulundu.