SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın dış transferdeki etkisizliği ve Sabri Sarıoğlu ile yapılan mukavelenin Sarı Kırmızılı taraftarlar arasında tartışma konusu oluşturması üzerine futboldan sorumlu yönetici Cüneyt Tanman, yapılan tenkitlere yanıt verdi.

Transfer döneminin başlayalı sadece birkaç gün olduğunu ve önlerinde çok zaman bulunduğunu belirten Tanman, şöyle konuştu; “Bu panik neden. Önümüzde hayli zaman var. Kılı 40 yararak Galatasaray için çaba gösteriyoruz. Mutlaka gereken doğru takviyeleri her mevkiye yapacağız. Sadece bir mevkiye değil, her mevkiye doğru takviyelerimiz var. Taraftarlarımız biraz sabırlı olsunlar.”

Sabri Sarıoğlu ile yapılan mukavele bedelinin çok yüksek olması nedeniyle Galatasaray taraftarlarının buna tepki gösterdiğini söylediğimizde ise Cüneyt Tanman, şu ifadeleri kullandı; “Geçen sezon göreve geldiğinde takımı direk katkı yapmış, oyunun şeklini değiştirmiş, bize 2 kupa kazandırmış bir teknik adamımız var. O ne isterse yapmaya çalışacağız. Sabri’nin mukavelesi sadece bir yıllık ve performansa bağlı 20 maç 30 maç oynarsa bu para artacak. Teknik direktörümüz Sabri’nin kalmasını çok istedi ve gereğini yaptık. Yüksek bulanlar olabilir, Sabri performansı ile bunun karşılığını vermiş ve verecek bir oyuncudur. Bu paranın içinde menajerinin komisyonu bile var.”