SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Britanyalı Olimpiyat Şampiyonu atlet Mo Farah, iki kez doping kontrollerine iki kez katılmayarak dikkatleri üzerine çekti. Evine gelen kontrol uzmanlarının bir saat kapıda beklemesine rağmen ulaşamadıkları Farah, kapı zilini duymadığını söylemiş ancak pek inandırıcı olamamıştı.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından “Acaba doping yaptığı için mi testlere girmiyor” iddiaları gündeme atılan olay adam Farah, sessizliğini bozdu. Hayatı boyunca performans arttırıcı ilaçlar almadığını belirten Farah, şunları söyledi:

“Kariyerim boyunca yüzlerce doping testine girdim. Bir tanesinde bile pozitif sonuç çıkmadı. Bu zamana kadar sadece iki test kaçırdım ve bunların da açıklamasını yaptım. Küçük bir hatadan öte gitmeyen bu durumdan yararlanmak isteyen ve beni karalayan insanları insafa davet ediyorum.”

Yaşananlar nedeniyle zor günler geçirdiğini söyleyen Farah “Bu durum beni olduğu kadar ailemi de etkiliyor. 5 aylık hamile eşim sürekli basın tarafından taciz ediliyor. Bu durum bizi derinden yaralıyor. Hakkımda yapılan bütün spekülasyonlar yalan” dedi.

Yayınlanma Tarihi:15:39,