SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’den ayrılması kesinleşen Egemen Korkmaz ile sarı lacivertli kulüpteki akıbeti merak konusu olan Volkan Demirel hakkında beklenen açıklama, menajer Erdinç Şehit’ten geldi.

Egemen’in Galatasaray dahil tüm kulüplerin teklifine açık olduğunu söyleyen Şehit, Volkan’ın Fenerbahçe’de kalacağını duyurdu.

A Spor’a konuşan Şehit’in açıklamaları şöyle;

“Eğer Galatasaray’dan teklif gelirse…”

“Sözleşme uzatılmayacağı haberini aldık. Öğleden sonradan itibaren kulüplerle görüşmeye başladık yurtiçi ve yurtdışından. Şimdi başka bir takımla anlaşma yapacağız. Fenerbahçe ile bir görüşme bekliyorduk, beklemiştik… Şimdi tüm takımlarla görüşeceğiz. Önemli seçenekler var, rotamızı belirleyeceğiz. Salı, çarşamba gününü bekliyoruz. Egemen, Avrupa’da ilk 10 profesyonel arasına bile girebilir. Fenerbahçe’nin uzatmama hakkı çok doğal abartılmaması lazım. Böyle uygun görülmüş. Egemen de konuyu uzatmıyor.”

“Eğer Galatasaray’dan teklif gelirse… Profesyonel bir oyuncu Egemen. Her teklife açık. Bundan daha doğal bir şey olamaz. Sadece Galatasaray değil her takımla masaya oturacağız.”

“Egemen Korkmaz, Bursaspor’da kaptanlık yaptı. Önemli bir aidiyet duygusu vardı. Bir görüşme yapmadık. Olur mu bilmiyorum. Şu an Bursaspor’dan bir teklif almadık.”

“F.Bahçe kaleci alacak”

Volkan Demirel’in kaleci transferiyle ilgili bir sıkıntısı yok. Ospina’dan daha iyi olduğuna göre bir problem yok. . Ama Volkan çıkar antrenmanını yapar, çalışmalarına devam eder ve formayı kapar.”

Şehit, Fenerbahçe’nin kaleci transfer yapması üzerine Volkan’ın ne düşündüğü sorusuna, “Yabancı kaleci aranmasını iyi karşılıyor bir sorun yok. Volkan’dan bahsediyoruz. Önemli hizmetler vermiş önemli bir Fenerbahçeliden bahsediyoruz. Altını çizeyim önemli Bir F.Bahçeli. Mert gittiğine göre zaten kaleci alınacaktır. Volkan’ın en ufak gocunması yok. Antrenmana çıkacaklar kim iyiyse o oynayacak. Volkan spekülasyonların içine çekilmeye çalışılıyor. Sonuçta kim iyiyse o oynayacak. Bence Volkan formayı alacaktır.” şeklinde yanıt verdi.

Fenerbahçe’nin Arsenal’dan Ospina’yı renklerine bağlama ihtimalini de değerlendiren menajer, “Ospina’nın gerisinde kalmayacağına göre sorun yoktur. Volkan hatalı goller yemiştir, 2001 yılında buraya imza atmıştır. Bundan sonraki imzalar tamamen teferruattır. Sonsuza kadar Fenerbahçe’de kalacaktır. Bu böyle bilinsin. Çıkar antrenmanını yapar kalesini yine devralır. Bilgi kirliliği var. En ufak reaksiyonu yok Volkan’ın. Ayrılma kelimesi konuşulmaz bile. 26 yıldır Fenerbahçeli. Tribünden gelen bir adam. Sevaplarıyla günahlarını tartarsanız terazide günah kımıldamaz bile.” ifadelerini kullandı.