SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin yeni transferi Simon Kjaer ile FB TV’ye konuk olan Sportif Direktörü Giuliano Terraneo transferler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

TERRANEO: “KJAER TRANSFER LİSTEMİZİN İLK SIRASINDAYDI”

Ben Simon Kjaer'i özellikle İtalya'da oynadığı dönemden tanıyorum. Zaten İtalyancası da Palermo'daki yıllarından geliyor. Oranın şivesi ile konuşuyor. Bilindiği gibi aynı zamanda yine İtalya'da Roma'da da oynadı. Tanıdığım ve beğendiğim bir oyuncuydu. Ayrıca burada işe başladığımızda hocamızla yaptığımız değerlendirmede Simon Kjaer bizim transfer listemizin birinci sırasındaydı. Listenin ilk sırasında olduğu için de vakit kaybetmeden harekete geçtik. Bu transfer için çok kararlıydık. 3 gün içinde tüm temaslarımızı kurduk. Kulübüyüle konuşup, anlaştık. Kendisiyle de çok kısa bir zamanda belli bir noktada buluştuk. Bu şekilde transferimizi gerçekleştirdik.

“BU TRANSFERDE ÇOK KARARLIYDIK”

Elbette Simon Kjaer'i transfer etmek isteyen başka kulüpler de olmuştur ben bu konuda kulüp ismi söylemek istemiyorum,oyuncu ve menajeri bunları isterlerse açıklar ama biz bu transferi gerçekleştirmede çok kararlıydık. Kararlı olduğumuz için doğrudan kulübüne (Lille) gittik, anlaşma imzalamadan da kulüpten çıkmadık. Çünkü kararımız netti. O yüzden başkalarıyla ilgilenmedik. Muhtemelen başka takımların da araya girmeleriyle süreçte birara duraksama oldu fakat hepsini çözdük.

“FENERBAHÇE’YE YAKIŞACAK OYUNCULAR ALACAĞIZ”

Kulüp ve hoca ile değerlendirme yaptığımızda, hedefler ortaya konduğunda, hedeflerimiz şampiyonluk ve Avrupa kupalarında önemli adımlar atmak. O yüzden iyi futbolcular, profili yüksek oyuncular transfer etmek için yola çıktık. Onun için ilk transferimiz Simon Kjaer burada. Bundan sonraki transferler konusunda isim vermem mümkün değil ama şunu söyleyebilirim; alacağımız oyuncular, Fenerbahçe'ye yakışan oyuncular olacak. Hedeflerimize uygun bizi ileriye taşıyacak oyuncular olacak. Türk veya yabancı olması önemli değil. Bu kulüpte oynayabilecek, bu kulübe, kulübün hedefine yakışacak oyuncular alınacak. Taraftarımızı da mutlu edecek bir şekilde elbette Şampiyonlar Ligi'nde de hedeflerimiz var. Bu hedefe ulaşmaya doğru yol aldıkça ilk önce oyuncularımız mutlu olacaklar ve bu mutlulukları herkese yansıyacaktır.

“AĞUSTOS AYINDA DEĞİL, SEZON SONUNDA ŞAMPİYONLUK OLMAK İSTİYORUZ”

Takımın toplanma tarihi olan 25 Haziran'a kadar muhtemelen birkaç transferimiz daha olacaktır. Bizim isteğimiz ayın 25'ine kadar bütün transferleri bitirmek ama elbette bu kolay değil. Transfer bazen belli bir süreç ve zaman alıyor. Çok aceleye getirelecek bir süreç değil. Zaten biz Ağustos ayında değil sezon sonunda şampiyon olmak istiyoruz. Bu yüzden de alacağımız oyuncular önemli oyuncular. Bazen doğru adımları atmak için biraz beklemek gerekebilir. Bildiğiniz gibi takımda sözleşmesi biten birçok oyuncu var. Birçok transferimiz olacaktır. Bu yüzden de bu konuda dikkatli olmamız gerekir. Uyum içinde doğru transferleri doğru zamanda yapmanız gerekir.

KJAER: “ŞAMPİYONLAR LİGİ MÜZİĞİNİ İKİ KEZ DİNLEYEBİLDİM”

Tecrübeli Danimarkalı savunma oyuncusu da kupalar kazanmak istediğini ve Şampiyonlar Ligi’nde üst turlara yükselmek istediklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı;

“Farklı ülkelerde forma giymem bana çok şey kattı. Alves ve Meireles’e karşı oynadım. Onları tanıyorum. Çok tecrübeli ve önemli isimler. Arkadaşlarımla tanışmak için sabırsızlanıyorum. Pereira ile telefonda konuştuk. Henüz yüz yüze gelmedik. Yeni bir takım kuruluyor olabilir ama burası da Fenerbahçe…

Kupa ve şampiyonluklar dışında herhangi bir düşüncemiz olamaz. Her oyuncu şampiyonluk yaşamak ister. İlk kez lig şampiyonluğu kazanmak istiyorum.

Şampiyonlar Ligi müziğini sadece iki kez dinleyebildim. O yüzden de burada birçok kez dinlemek istiyorum. Türkçe’yi öğrenmek için çalışacağım. Konuşmak zor olabilir ama söyleneni anlamak istiyorum.

“6 DİL BİLİYORUM, TÜRKİYE’DE ÖĞRENMEYE ÇALIŞACAĞIM”

Kariyerimde farklı ülkelerde oynamamın da etkisiyle toplam 6 dil biliyorum. Elbette Türkçe'yi de öğrenmeye çalışacağım. Antrenmanlardan maçlardan belki ders almaya fazla zamanımız olmayacak, ama ben Türkçe'yi öğrenmeye çalışacağım. Konuşmak belki zor olabilir ama en azından konuşulanı anlamak için elimden geleni yapacağım.

Futbol dışında benim çok sade bir yaşamım var. Ailemle bir arada olmaktan keyif alıyorum. Ayrıca göz önünde olmayı da çok sevmiyorum. Nerede olursam olayım ailemle birarada olmam benim mutlu olmam için yeterli.Mütevazı bir yaşantım var.

Yayınlanma Tarihi:14:41,