SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son şampiyon servet kazanacak

20’den fazla oyuncu ya satılacak ya kiralanacak. Bonservis gelirleri ve maaşlarla birlikte sarı-kırmızılılar, transfer bütçesinin büyük bölümünü karşılamış olacak...

Güncellenme: 08:42, 18/06/2015
Son şampiyon servet kazanacak

Galatasaray yönetimi, transfer döneminde mali açıdan rahatlamak için yeni bir formül buldu. Buna göre transfer için en önemli mali kaynaklardan biri gönderilecek oyuncular olacak. Şu anda sözleşmeli 46 futbolcusu bulunan Galatasaray, bu rakamı 23-24'e indirecek. Yeni transferlerle birlikte kadro 28 kişiyle sınırlı tutulmak zorunda. Yani gönderilecek ve kiraya verilecek 20'den fazla oyuncu bulunuyor. Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun raporuna göre hareket etmeye hazırlanan Galatasaray, bonservis ve maaş anlamında önemli bir tasarrufa gitmeyi hedefliyor.

YÖNETİM NEFES ALACAK

Cimbom, oyuncu satışından kasasına 15 milyon Euro'dan fazla para koymayı hedefliyor. Bonservisiyle gitme ihtimali olan Melo ve Dzemaili'den 3'er, Yekta ile Sercan'dan 2'şer, Dany, Furkan gibi isimlerden 1'er milyon Euro bekleniyor. Amrabat 3 milyon Euro'ya Trabzon'a satılacak ama Burak ve Olcan'dan kalan borç kapatılacağı için kasaya 2 milyon Euro girecek. Umut Gündoğan'ın yanı sıra Emrecan gibi gençlerin satış ve kiralanmalarından 2-3 milyon Euro gibi bir para bekleniyor. Bu futbolcuların maaşları da eklendiğinde toplam tasarruf 25 milyon Euro'yu bulacak. Yönetim de bu parayla rahat bir nefes alacak.