SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Simon Kjaer, Alves’in gençliği gibi

Lille'le Süper Lig arasında bir kanal oluştu adeta. Chedjou'yu 27 yaşında Galatasaray satmış, onun yerine Kjaer'i almışlardı. O da iki yıl tecrübeli Karadağlı stoper Marko Basa’ya partnerlik yaptıktan sonra yolu Türkiye’ye düştü. Fenerbahçe’nin hem genç hem de üst düzey tecrübeli böyle bir stoper alması, bence iyi bir hamle.

Güncellenme: 08:55, 18/06/2015
Simon Kjaer, Alves’in gençliği gibi

Kjaer bebek yüzlü gözükmesine rağmen sert bir stoper. Geri kaçmayan, öne çıkan, ilk kafa toplarına hamle yapan, gerektiğinde de kolay faul yapan bir adam. Oyun kurma konusunda harika sayılmaz, risk almayı tercih etmez, kestiği topları düşünmeden taca bırakan bir isim. Aslında bir açıdan Alves'in gençliğini de anımsatıyor. Üstelik Bruno Alves gibi o da frikik atıyor. Ama orta mesafe frikikçisi. Sağ ayak içiyle kesme frikik golleri var Lille'de.

Alves de Egemen de yaşlandığına göre zaten genç stoper transferi gerekiyordu. Üstelik Alves'in de Kjaer'in de üçlü savunma tecrübeleri var. Gerekirse üçlü de oynayabilirler. Danimarka Milli Takımı'nda düzenli oynadığı sürece market değerini de çok fazla kaybetmeyecek bir oyuncu.

Yayınlanma Tarihi:08:53,