SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Shabani Nonda öldü!

Galatasaray formasıyla attığı gollerle sarı-kırmızılı takıma şampiyonluğu getiren Nonda hakkında 'öldü' haberleri yayıldı. Ancak sosyal medya yalanı olduğu ortaya çıktı.

Güncellenme: 09:25, 18/06/2015
Shabani Nonda öldü!

Bir dönem Galatasaray forması giyen ve sarı-kırmızılı taraftarların sevgilisi haline gelen Shabani Nonda hakkında ‘öldü’ haberleri çıktı. Ama bu sadece bir sosyal medya yalanıydı…

Ünlü isimler için Twitter üzerinden yayılan ölüm haberleri sadece ülkemiz özgü değilmiş. Demokratik Kongo’da da benzer haberlere rastlanabiliyormuş. Onlardan birisi de Shabani Nonda’yı hedef aldı. 38 yaşındaki futbolcu hakkında ‘öldü’ haberleri yayıldı ve bir anda hatırı sayılır bir kitleye ulaştı. Ancak daha sonra işin aslı ortaya çıktı.

Eski futbolcunun Facebook hesabından yapılan açıklamada, “Kendisi şu anda Kinshasa’da ve gayet iyi.” ifadeleri kullanılırken bir takım insanları üzecek bu tarz yalanların yayılması kınandı.

2010 yılında Galatasaray’da futbolu bırakan Nonda, 2007/2008 sezonunda alınan Fenerbahçe galibiyetinde tek golü atan ve şampiyonluğu takımına kazandıran isimdi.