SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Transfer döneminin en hareketli takımı olan Kanarya, ilk olarak Kjaer’e imza attırdı. Şener ve Fernandao ise hazırda beklerken, orta saha, kanat ve forvet transferleri için de girişimler tüm hızıyla sürüyor.

Tüm bunların yanı sıra geçtiğimiz yıl kalecilerin performansı da memnuniyet vermediği için, sözleşmesi biten Mert Günok ile yollar ayrıldı. Volkan Demirel’in de yetersiz olduğu görüşünde fikir birliği sağlandı. Fenerbahçe böylece Robert Enke’den 13 yıl sonra ilk defa yabancı kaleci transferi yapılmasına karar verildi.

Bu kapsamda arayışlannı sürdüren ve listeye birçok kaleci alan sarı-lacivertliler mutlu sona ulaştı. 2014 Dünya Kupası’nda yıldızı parlayan ve sonrasında Arsenal’e 4 milyon euro karşılığında transfer olan David Ospina yeni sezonda Sarı-Lacivertli formayı giyecek. Arsenal’e ödenecek bonservis bedeli ise…

Yaklaşık 5.5 milyon Euro…David Ospina’ya da 2 milyon euro civannda bir ücret ödenmesi bekleniyor. Fenerbahçe forması altında Volkan Demirel ile sıkı bir rekabete girecek olan Kolombiyalı file bekçisi şu anda ülkesi adına Copa America’da mücadele ederken, bu turnuvanın ardından son pürüzler çözülecek ve transfer resmen açıklanacak.

Habertürk

Yayınlanma Tarihi:09:38,