SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ben iki takım arasındaki itilafı biliyordum ama bu boyuta geldiğini derbide gördüm. Ben hukukçuyum. Davayla ilgili de derste ne anlatıyorsam aynısını söyledim. Beni eleştirenler hukuku bilmeyenlerdir.

Bir gazeteci Fenerbahçe maçı sonrasında asansörde “Gelenek bozulmadı” dedi. ben de “Evet bozulmadı” diye cevap verdim. ben otobüse binene kadar bu konuşmayı herkes öğrenmiş. Ona değil, kendi kendime kızdım…

Ben “Fenerbahçe sahasına giderim” dedim, niye bu kadar önemsendi anlamadım. Kalktık, gittik ama oraya giderken de orada da itilafın ne boyuta geldiğini gördüm. Biliyorum da bu kadar vahşi olduğunu bilmiyordum iki taraf için… Bunların sebebi biziz, idareciler. Ben VIP'te iken bile kelli felli adamların küfür ettiğini duydum. Bir nevi terapi oluyor belki… Asansörde inerken oldu. Süleyman Rodop elinde mikrofonla duruyor. “Gelenek bozulmadı” dedi. Ben de “Evet bozulmadı” dedim. Asansörden indim, otobüse gidinceye kadar bu yayınlanmış. Bizim yönetici Arda geldi, “Başkan demeç mi verdin” dedi. Ama Rodop yayınlamış. Kızmıyorum, güzel gazeteci, ben tuzağa düştüğüm için kendime kızarım.

“BEN BİR HUKUKÇUYUM”

Fenerbahçe ile ilgili açıklamalarımı hep ifade ettim ama iyi anlatamadım. Galatasaray'ın sosyal medyasında da bana karşı epey sözler söylendi. Hatta Arena'nın içinde dolaşıyordum, bir grup önüme geldi “Sen niye böyle söyledin” diye sorular sordular. Ben de anlattım. “Afedersin” deyip gittiler. Bu benim dersim. Benim hem özel yetkili mahkemelerde davalarım var, bunların da olağanüstü mahkemeler olduğunu Anayasa'ya aykırı olduğunu her zaman anlattım. Özel yetkili mahkemelerde Fenerbahçe'nin yargılanmaması gerektiğini derslerimde de söyledim.

Birden bire silahlı örgüt dediler. Eğer örgüt ise zaten asliye ceza mahkemesinde yargılanması lazım. Silahsız olduğu için de terörle mücüadele kanununa göre cezasının kanunda gösterilen ceza olması gerekiyor. Özel yetkili mahkemede yargılanır ise silahlı terör örgütü olarak yargılanır ise alacağı ceza iki katı olacaktı. Bunların niçin bu kişilerin orada yargılanmasına devam etmesini bir komplomu diye söyledim. Bana sorarsanız o süreçle ilgili durumhala öyle, hukuki açıdan değerlendirdim. Yönetimde de kimse bana karşı çıkmadı bu konuyla ilgili… Tweetler geldi… Ben de cevap verdim. O tweetleri atanların salim düşündüğünü tahmin etmiyorum. Hukuku bildiklerini ise hiç tahmin etmiyorum.

AZİZ YILDIRIM’LA BİR ARAYA GELMEDİM

Aziz Yıldırım ile karşı karşıya gelmedim. Derbiye gittiğim zaman karşılaşırız diye düşündüm. O hafta 100 gün ceza aldı. Daha sonra bir fırsat çıktı. Baronun spor konulu bir toplantı düzenlenecekti. Aziz Yıldırım da gelecekti. Ben de gidecektim, çocuklar geldiler bana Marmara Üniversitesi'nde yapılacağını söylediler. Toplantının yapılmasına bir gün kala üniversite iptal etti. Sonra Kültür Üniversitesi'nde yapılacağını söylediler. Toplantıya iki gün kala o üniversite de iptal etti. Kim baskı yaptı hiç bilmiyorum ama bu organizasyonun içinde de değildim. Toplantı Çağlayan Adliyesi'ne alındı, hazırlanmış gidiyorken toplantıyı düzenleyen kişiler arasında idare edecek kişi benim hakkımda kamuoyuna daha önce öyle bir iğrenç tweet atmış ki, bunu gördüm tepem attı. “Ben o zaman avukat değildim” dedi. “Ben de bu yazıyı gördükten sonra senin idare edeceğin toplantıya da gelmem” dedim. Halbu ki girmek istiyordum. Söyleyeceklerim gırtlağımda kaldı. Taraftar vız gelir tırıs gider beni tanıyanlar tanır.

HELVA YAPIP YİYECEĞİZ

Göreve geldikten sonra birçok ekonomik sorunla uğraştık ve katiyen transfer yapamayacağımızı söyledim. Elimizde bunlar var. bunlarla helvayı yapıp yiyeceğiz. Yönetici arkadaşlar gittiler bir tane stoper almaya kalktılar. Bursa'daki Serdar Aziz… “Hiç sakın ha bana gelmeyin” dedim, elinizdekini değerlendirin.

BİR MAÇA GİTMEDİM SKANDAL OLDU

Ligdeki maçları kazanmaya devam ediyorduk. Her maça gittim. bir tek gitmediğim maç Gençlerbirliği karşılaşmasıydı, onda da büyük skandal oldu. Ama gitseydim de bir şey değişmezdi. Ben parti idare etmiyorum ki… Çağırdıkları her maça gittim. Gitmesem o zaman ne Süper Lig'de şampiyon olurduk, ne başarılı.

7 RAKAMI BANA UĞURLU GELDİ

Seçime girip 7 aylık sürede geldik. Galatasaraylıların yeni bir seçime hazırlanacak 7 ayları vardı. Sıcak koltuğu bıraktım. Bir kere söz verdiğin zaman kamuoyu onu unutmaz. Eğer bir söz verdiysen yerine getirmek zorundasın. 1937 doğumluyum ben. 1777 oyla seçildim. 77 puan aldık. 7 rakamı bana uğurlu dedim.

ALBAYRAK’I YOLLADIM, 4 YEDİK

Arsenal maçında futbolcular Prandelli'ye kazan kaldırmıştı. Biz seçime girdik, Abdurrahim'e telefon ettim. “Git maçı seyret” dedim. Başakşehir maçıydı. Abdurrahim gitti, izledi, 4 tane yedik. İyi gitmeyen bir şey vardı biz onu düzelttik. Sonra arka arkaya galibiyetler başladı. Beraber olmaya başladık. Her maçtan bir gün önce yemek veriyordu, dışarıda bir lokantada. Oyuncular kaynaştı, başarı geldi.