SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta geçen sezonun başında Premier Lig devi Chelsea'den kazandırılan Demba Ba, adının sürekli transfer haberleriyle anılması sebebiyle oldukça kızgın…

Tatiline Dubai'de devam eden Senegalli futbolcunun, konuyla ilgili olarak önceki gün Beşiktaşlı bir idareciyi arayıp dert yanarak, “Zamanımı iyi değerlendirip kendimi toparlayıp geri dönmeyi planlıyorum. Ama telefonlarım susmuyor. Sürekli birileri beni arayıp, ‘Yönetim, seni satmak istiyor. Gelen teklifleri değerlendiriyorlar' deyip duruyor. Bundan oldukça rahatsız oldum” ifadelerini kullandığı belirlendi. Sözlerinin devamında yönetimin kendisi hakkındaki düşüncesini sorgulayan Ba'nın, “Eğer beni satmak gibi bir kararınız varsa bunu bana bildirin” dediği ortaya çıktı.

Başarılı futbolcunun bu sözleri sonrasında oldukça şaşıran yöneticinin ise, “Seni göndermek gibi bir kararımız yok. Ancak biz profesyonel bir kulübüz. gelen teklifleri değerlendirebiliriz” cevabını verdiği bildirildi.

ADA’DAN 2 KULÜP TALİP

Siyah-Beyazlı formayla geçen sezon 44 maçta 27 gol ve 7 asistlik performans sergileyen 30 yaşındaki futbolcu için, İngiliz ekiplerinin ilgisi sürüyor.

Son olarak Ada'nın önde gelen gazetelerinden The Times; West Bromwich Albion ve West Ham United'ın Ba'nın peşinde olduğunu ve tecrübeli futbolcunun da kulübünden ödemelerini periyodik bir şekilde alamadığı için mutsuz olduğunu öne sürdü.

Fanatik