SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta Rafael Toloi operasyonu

Defansa takviye planlayan Kartal, Sao Paulo’da forma giyen 25 yaşındaki savunma oyuncusu Rafael Toloi'nin peşine düştü... Beşiktaş, Brezilyalı stoper için 2 milyon Euro teklif etti, ancak kulübü Sao Paulo 5 milyon Euro istedi. Fiyatı fazla bulan siyah-beyazlı yönetim bu kez de kiralama formülünü devreye soktu. Görüşmelerin devam ettiği belirtildi...

Güncellenme: 09:08, 18/06/2015
Beşiktaş’ta Rafael Toloi operasyonu

AMK SPOR ÖZEL HABER

BEŞİKTAŞ, teknik direktör Şenol Güneş'in “Mutlaka takviye yapılmalı” dediği stoper bölgesini için Brezilya'nın yolunu tuttu. Futbolcu arama komitesinin başında olan Gökhan Keskin'in önerisi üzerine harekete geçen yönetimin Sao Paulo'da forma giyen Rafael Toloi için resmi teklif yaptığı ortaya çıktı. Ancak 2 milyon Euro'luk teklifi yeterli bulmayan Brezilya kulübünün 5 milyon Euro talep ettiği bildirildi.

“ÇOK YARARLI OLUR”

Fiyatının yüksekliği nedeniyle önce geri adım atan Beşiktaş'ın Gökhan Keskin'in “Bizim takım için çok yararlı olur. Tam istediğimiz özelliklerde bir stoper” diye konuşması üzerine bu kez de kiralama teklifi yaptığı öğrenildi. Taraflar arasında görüşmelerin sürdüğü belirtildi. Brezilya kulübü indirim yaparsa Rafael'in bonservisi de alınacak. İndirim yapılmaz ise geçen sezon Roma'nın yaptığı gibi futbolcuyu kiralama yoluna gidileceği ifade edildi.

RAKAMLARLA TOLOI

– Toloi 6 sezonluk profesyonel kariyeri boyunca lig maçlarında 4 kez ağları havalandırdı…

– Deneyimli savunmacı yetiştiği kulüp Goias, Sao Paulo ve Roma olmak üzere 3 kulüpte top koşturdu.

– 25 yaşındaki stoper Serie A'da 5 karşılaşmada toplam 380 dakika Roma forması giydi…