SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Mersin İdmanyurdu, 2016 yılında sözleşmesi bitecek olan Milan Mitrovic ile 1 yıllık daha sözleşme imzaladı.

Futbol Şube Sorumlusu Ahmet Serttaş, kulüp binasında düzenlenen imza töreninde yaptığı konuşmada, yaklaşık 2,5 yıldır kulüplerine hizmet eden Mitrovic’in sözleşmesini 1 yıl uzattıklarını bildirdi.

Mitrovic’in Mersin İdmanyurdu’na çok büyük faydaları olduğunu ifade eden Serttaş, “Başarılarda çok büyük payı var. Uzattığımız sözleşmeyle yeni başarılara imza atacağına inanıyoruz” dedi.

İç transferde mevcut futbolcuların bir çoğuyla anlaştıklarını aktaran Serttaş, “Transfer yasağından dolayı kadromuzu koruyup önümüzdeki sezon aynı kadroyla devam etmeye karar verdik. Zaten başarılı bir ekibimiz var. Bu kadromuzla korkulu rüya yaşamayız diye düşünüyoruz. Şu ana kadar Servet Çetin ve Sinan Kaloğlu dışındaki futbolcuların tamamıyla anlaştık. Servet ve Sinan ile henüz görüşme yapmadık bu hafta içi görüşeceğiz. Onlarla da anlaşacağımızı düşünüyoruz” diye konuştu.

Taraftarların “cumhurbaşkanı” lakabını taktığı Mitrovic de sözleşmesini uzattığı için mutlu olduğunu anlatarak, “Bu kulübe daha fazla faydalı olacağıma inanıyorum. Takımımızı daha iyi yerlere getireceğiz. Yurt içi ve yurt dışından teklifler aldım ancak ilk olarak takımımla görüşmeye karar verdim ve anlaşma sağladık” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından 27 yaşındaki Sırp oyuncu, 1 yıllık yeni sözleşmeye imza attı.