SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Felipe Melo’da son viraja girildi

Melo’nun İspanyol menajeri Jose Baster, son durumu BUGÜN’e açıkladı. “Futbolcum kontratına saygı duyuyor. Her şey Galatasaray’a bağlı” dedi. Gelecek tekliflerle ilgili olarak topu Cimbom’a attı.

Güncellenme: 08:13, 17/06/2015
Felipe Melo’da son viraja girildi

Felipe Melo’nun zam isteğini olumsuz karşılayan ve son dönemde oyuncunun tavırlarından da rahatsız olan Aslan, ayrılık ihtimali nedeniyle ön liberoya De Jong'u düşünüyor. Boateng'i ise Hamzaoğlu veto ediyor.

Galatasaray'da ön liberoya takviye yapılıp, yapılmayacağı merak konusu olmaya başladı. Bu transfer Melo'nun durumuna bağlı… Brezilyalı oyuncunun İspanyol menajeri Jose Rodriguez Baster son durum ile ilgili BUGÜN'e konuştu. Baster, “Biz her şeyi Galatasaray'la konuşuruz. Her şey Galatasaray'a bağlı. Bizim yöneticilerle iyi ilişkilerimiz var. Melo, kontratına saygı duyuyor ve takımını çok seviyor. Kendisine talip olan takımlar ya da mevcut durumuyla ilgili yöneticiler karar verir. Bizim söyleyeceklerimiz de kulübe bağlıdır” dedi.

Melo geçtiğimiz günlerde gazetemize yaptığı açıklamada, “Sezon başı hazırlıkları için İstanbul'da ne zaman geleceksin” sorusuna “Yarın yaşayacağımızın garantisi var mı” şeklinde cevap vermişti.

BİR ARAYA GELECEKLER

Bilindiği gibi FIFA 29 ve üstü yaşındaki oyunculara sözleşmesinin bitimine bir sene kala transfer hakkı veriyor. Takımdan aldığı yıllık ücreti getirdiği takdirde bir başka takıma transfer olma imkanı tanınıyor. Melo’nun yıllık ücreti 3,1 milyon euro… Cumartesi günü Baster'in Galatasaray yöneticilerle bir araya gelmesi bekleniyor.

BONSERVİSİ ELİNDE

Melo'nun 1 yıllık sözleşmesi bulunuyor. Sambacının zam isteğini olumsuz karşılayan ve oyuncunun tavırlarından da rahatsız olan Sarı-Kırmızılı yönetim, ayrılık ihtimali nedeniyle ön libero arayışlarını da sürdürüyor. Cimbom'da ön plana çıkan isim Hamza Hamzaoğlu'nun onay verdiği ve bonservisi elinde olan Nigel De Jong… Milan'dan ayrılan 30 yaşındaki Hollandalı futbolcu için hemşehrisi Sneijder devrede. Melo'nun durumuna göre transfere son nokta koyulacak. Adaylar arasında yer alan Schalkeli Boateng'i ise Hamza Hamzaoğlu veto etti. Başarılı çalıştırıcı Ganalı futbolcunun geçen sezonki performansını transfer edilecek kadar yeterli görmüyor. Zaten Boateng'in de eski takımı Milan'a dönmesi gündemde.

Yayınlanma Tarihi:08:12,