SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Simon Kjaer resmi sözleşmeyi imzaladı

Fenerbahçe'nin Lille'den transfer ettiği savunma oyuncusu Simon Kjaer ile resmi sözleşme imzaladı ve basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Güncellenme: 18:28, 17/06/2015
Simon Kjaer resmi sözleşmeyi imzaladı

Fenerbahçe’nin yeni transferi Kjaer’in imza töreninde Fenerbahçe Sportif Direktörü Terraneo da hazır bulundu.

İşte Terraneo’nun açıklamaları:

Takımıızın yeni transferini sizlere sunmak için buradayız. Tanımayan olursa eer kendisi Kjaer’dir. (Gülerek) Şimdi sizin sorularınıza kendisi yanıt verecektir. Bu arada basın mensuplarıyla bizim bir görüşme konuşma imkanımız olmadı bu yüznde nde en yakın zamanda birlikte kararlaştırıp bir araya geliriz ve söyleşi tarzında sorularınıza cevap veririz. Önümüzdeki günlerde bununla ilgili de bildirip yapacağız. Sorularınızdan önce imzanızı atalım. İmzanın ardından Terraneo, Kjaer’e “Kulübümüze hoşgeldin ve başarılı olmanı diliyorum” dedi.

simon

Simon Kjaer’in açıklamaları…

“Fenerbahçe’de kalıcı olmak istiyorum” Fenerbahçe’nin geçmişteki Danimarkalı oyuncuları gibi iz bırakmak için buradayım. Tabiki bu hedefler var. Ben de burada kalıcı olmak iz bırakmak ve şampiyonluklar için buradayım. Umarım önümüzdeki yıllar içinde ismimizi buraya yazdıracağız.

“Ciddi bir teklifle gelinmemişti” Bu şekilde bu sefer ki gibi ciddi bir teklifle gelinmediği için konuşuldu ama bu ciddiyetle eskiden gelinmediği için konuşulmakla kaldı. Bu sefer herşey çok ciddi oldu ve çok çabuk gelişti.

“Fenerbahçe’yi seçtim çünkü…” Bugüne kadar oynadığım takımlarda genelde 1. olmak ve şampiyon olmak için oynamadık. Fenerbahçe’den teklif geldiğinde çünkü şampiyonluklar ve kupalar kazanmmak istiyorum Fenerbahçe’nin hedefleri belli ve Terraneo ve Pereira tarafından bana anlatıldı. Şampiyonlar Ligi’nde de önemli adımlar atmak için buradayım, aileminde katkısı oldu. Lille’de mutluydum ama yüksek hedefleri olmayan bir kulüpteydim ama burası başka ve bu yüzden Fenerbahçe’yi kabul ettim.

simon1

“Gelmeden önce Diego ile konuşmadım…” Diego ile henüz konuşmadım ama konuşacağız önümüzdeki zamanlarda… Eğer kulüple ilgili bir tutum olsaydı arar, sorar ve konuşurdum. istanbul’a geldiğimizde gördük ve memnun kaldık o yüzden sorulacak bir şey yok ortada…

“Burada olmaktan mutlu ve gururluyum…” Burada olmaktan çok çok mutluyum burada şampiyonluklar yaşamk için geldik. Bu formayla çok büyük işler yapacağımızı şampiyonluklar kazanacağımızı umuyorumç Buraya geldiğimde insanların beni sevip sevmeyecekleri ile ilgil tereddütlerim vardı. Bugün stat dışında insanlarla görüştüğümüzde bu sevgiyi hiseettim. Çok mutluyum burada olmaktan çok da gururluyum.

Yayınlanma Tarihi:15:05,