SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) resmi internet sitesindeki açıklamaya göre Titanic Deluxe Otel’de süren Pro Lisans Kursu’nun 3. aşamasına katılanlarla bir araya gelen Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, futbol antrenörlüğündeki trendler ve Türkiye Futbol Direktörlüğü’nün özellikle eğitim alanında yaptığı çalışmaları içeren bir konuşma yaptı. Terim, katılımcılarla deneyimlerini paylaşarak taktiksel bilgiler de verdi.

Pro Lisans Kursu’nda, Abdullah Ercan, Alaettin Tutaş, Arif Erdem, Hakan Tecimer, Hami Mandıralı, Hamit Cihan, Hasan Özer, İsmet Kamak, Nevzat Dinçbudak, Okan Buruk, Orhan Kaynak, Önder Karaveli, Reha Kemal Erginer, Sait Karafırtınalar, Sefer Yılmaz, Selahaddin Dinçel, Sercan Görgülü, Suat Kaya, Şenol Fidan ve Tugay Kerimoğlu kursiyer olarak yer aldı.

Kurstaki eğitimler ise TFF Antrenör Eğitmenleri Ömer Kaner, Tuna Güneysu ve Muammer Birdal, TFD Koordinatörü Prof. Dr. Bülent Bayraktar, Prof. Dr. Acar Baltaş, Prof. Dr. Niyazi Eniseler, Doç. Dr. Mehmet Özçağlayan, Üst Klasman Hakemi Çağatay Şahan ve Sezgin Takmaz tarafından verildi.

Kursun tamamlanmasının ardından kursiyerler, UEFA’nın eğitim programı çerçevesinde Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’a gitti. Kursa katılan antrenörlerin burada, 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası’nı izleyeceği ve yapılacak eğitimlere katılacakları bildirildi.