SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig takımlarından Bursaspor’da daha önce prensip anlaşmasına varılan 26 yaşındaki Makedon futbolcu Sedat Berisha ile 3 yıllık sözleşme imzalandı.

Özlüce Tesisleri’nde düzenlenen imza töreninde konuşan Futbol Şube Sorumlusu Necmettin Kocaman, Berisha’nın genç yaşına rağmen tecrübeli bir futbolcu olduğunu söyledi.

Berisha’nın Makedonya Milli Takımı’nda da oynadığını aktaran Kocaman, “5 sezonda 113 müsabakada oynaması, maç deneyiminin yüksek olduğunu gösteriyor. Sedat, Makedonya’da şampiyonluk yaşamış bir oyuncu olarak eminim ki Bursaspor’da yabancılık hissetmeyecektir. Kendisine ve kulübümüze hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Bursaspor’a gelmekten büyük mutluluk duyduğunu bildiren Berisha ise “Burada beni çok iyi karşılayan yöneticilere ve kulüp çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Ayrıca takımımızın 12. oyuncusu olan ‘Teksas’ taraftar grubuna da selamlarımı gönderiyorum. Umarım gelecek dönemde şampiyonluğu Bursa’ya getiririz” diye konuştu.

Sedat Berisha, bir gazetecinin, “Takımda senin mevkinde Sivok ve Serdar Aziz gibi milli oyuncular bulunuyor. Kendini rekabete hazır hissediyor musun?” sorusuna, “Sivok’u herkes tanıyor. Serdar Aziz hakkında ise bilgiler aldım. İkisi de çok tecrübeli. Çok çalışıp formayı giymek istiyorum. Bursaspor’da başarılı olmak istiyorum” yanıtını verdi.

Daha sonra Berisha, 3 yıllık sözleşmeye imza attı.