SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’da geri sayım…

Trabzonspor'da transferde kritik haftaya girilirken Galatasaray'ın Faslı oyuncusu Nordin Amrabat ve Cagliari'nin İsveçli futbolcusu Albin Ekdal transferleri son aşamaya geldi.

Güncellenme: 13:33, 16/06/2015
Trabzonspor’da geri sayım…

Albin Ekdal’ın menajeriyle iki gündür İstanbul’da görüşen Trabzonspor Sportif Direktörü Süleyman Hurma’nın, yıllığı 1.3 milyon Euro’dan 4 yıllık sözleşme teklif ettiği ileri sürüldü. Yıllık 2 milyon Euro isteyen Ekdal’ın menajerinin düşünmek için süre istediği ve bu transferin en geç yarın sonuçlanacağı vurgulandı. Aradaki küçük pürüzlerin halledilmesinin ardından, Erkan Zengin’in milli takımdan arkadaşı olan Ekdal’ın da Trabzon’a getirileceği belirtildi.

Bu arada Nordin Amrabat konusunda da Trabzonspor’un bekleyişi sürüyor. Galatasaray’a teklifini ileten bordo-mavililerin en geç Cuma gününe kadar bir cevap almak istediği belirtildi. Galatasaray teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu’nun hazırlık kampında görmek istediği Amrabat konusunda kararsız kaldığı ve transferin bu nedenle geciktiği vurgulandı.

M’BİA YARIN GECE GELİYOR

Trabzonspor’da üzerinde en fazla spekülasyon yapılan transferlerden biri olan Kamerunlu oyuncu Stephane M’bia’nın yarın gece Trabzon’a geleceği öğrenildi. Milli takım kampının ardından eşyalarını toplamak için evine giden M’bia’nın Perşembe günü sağlık kontrolünden geçirilmesi ve işlemlerin yetiştirilmesi halinde aynı gün imza atması bekleniyor.

HURMA’DAN İSTİFA YORUMU

Bu arada Trabzonspor sportif direktörü Süleyman Hurma, Teknik Direktör Ersun Yanal’ın kendisiyle transfer konusunda anlaşmazlığa düştüğü için istifa ettiği yönündeki haberlerle ilgili olarak, “Bu tür haberlere ben cevap vermekten yoruldum, onlar yazmaktan yorulmadı. Şu anda tek düşüncemiz yeni transferlerin kampa yetiştirilmesi” dedi.