SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TPFD’den futbolculara sezon öncesi kamp

TPFD, 2015-2016 sezonu öncesi herhangi bir kulüple sözleşme imzalamamış veya takımında kamp kadrosuna alınmamış futbolcuları, TFF'nin tesislerinde kampa alacak.

Güncellenme: 16:46, 16/06/2015
TPFD’den futbolculara sezon öncesi kamp

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği (TPFD), 2015-2016 sezonu öncesi herhangi bir kulüple sözleşme imzalamamış veya takımında kamp kadrosuna alınmamış futbolcular için kamp düzenledi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Türkiye’de ilk kez düzenlenen ve TPFD Yönetim Kurulu Üyeleri Bülent Korkmaz ile Tolunay Kafkas yönetiminde gerçekleşecek kamplar, TFF’nin Riva’daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi’nde 29 Haziran-11 Temmuz ve 27 Temmuz-5 Ağustos’ta yapılacak.

Kamplarda saha çalışmalarının yanı sıra, futbolculara performans testleri, hukuk, oyun kuralları, psikoloji ve iletişim alanında eğitimlerin verileceği, oynanacak hazırlık maçlarıyla futbolcuların yeni sezona hazır olmalarının sağlanacağı belirtildi.

Sınırlı kontenjanlı kamplarda yer almak isteyen Spor Toto Süper Lig, PTT 1. Lig, Spor Toto 2. ve 3. Lig futbolcularının, 22 Haziran’a kadar TPFD’nin iletişim adresleri üzerinden başvuruda bulunabileceği ifade edildi.